Ризикуючи життям, люди продовжують зазіхати на метал

Причому, йдеться не про банальне розкрадання люків, а крадіжки металевих деталей з конструкцій електромереж. Кілька годин фізичної роботи за допомогою пилки, і чоловік завдав збитків на суму понад 7 тисяч гривень. Натомість, за викрадене від збирачів металу отримав лише 200.

Спеціальний рейд, зініційований правоохоронцями, щоб уникнути проблеми розкрадання металевих деталей і конструкцій електромереж, вже відпочатку дав свої результати. Днями працівники карного розшуку затримали 34-річного жителя Новосанжарського району, який викрав п'ять кутників з високовольтної електроопори неподалік села Мала Перещепина.

/затриманий

Я повинен був зустрічати товариша із потягу, побачив ці опори, і у мене промайнула думка, що там можна вкрасти деталі і зробити це так, що ніхто не помітить, що шкоди не буде завдано/

Чоловік говорить: для роботи взяв із собою лише пилку для металу.

/затриманий

Ну загалом десь витратив 2 години. Десь по 20-ть хвилин на відпилювання кожної/

Відпиляні елементи, за словами самого чоловіка, він здав збирачам металобрухту, які приїздять до замовника на виклик мобільного телефона. Чоловік говорить: і гадки не мав, що це може завдати шкоди міцності конструкції. За викрадене отримав 200 гривень. Фахівці ж підраховують, що справжня сума збитків, спричинених діями лише цього чоловіка, оцінюється в суму понад 7 тисяч 300 гривень. Лише за минулий рік, за словами правоохоронців, було порушено 77 кримінальних справ відносно осіб, які займалися незаконним прийомом металобрухту.

Правоохоронці наголошують: тут мова йде не тільки про матеріальні збитки, інколи подібні злочини призводять до людських жертв і знеструмлення цілих населених пунктів. Тому звертаються до громадян із проханням повідомляти до підрозділів міліції про випадки крадіжок з опор електромереж, а також надавати інформацію, яка може допомогти у розкритті таких злочинів.

Стрічка новин