Прокуратура області у 2011 боролася із корупцією

Боролися із корупцією, невиплатою зарплат, організованою злочинністю, порушили далеко не одну кримінальну справу, в тому числі – проти КП «Шляхове ремонтно-будівельне управління». Такі основні підсумки роботи прокуратури області за минулий рік. Які ще справи встигли порушити і як прокурори відносяться до масової комуналізації полтавських ринків – слухала Крістіна Криженко.

У цифрах і про основні напрямки роботи у році минулому. Прокурор області спільно зі своїми заступниками розповіли пресі про наболіле і виконане. У пріоритеті, говорять стражі Феміди, було недопущення росту злочинності, ативізація протидії корупції і організованій злочинності.

/Сергій Денисенко, перший заступник прокурора Полтавської області

В минулому році закінчено реалізування 17-ти кримінальних справ щодо організованих злочинних угрупувань, у яких до відповідальності притягнуто 65 членів злочинних об'єднань. Злочинна діяльність спричинила збитків на суму більше 3,5 млн.грн., у яких в ході слідства відшкодовано більше 65%/

Системною, говорять доповідачі, була і робота у сфері оплати праці – більше 300 порушених кримінальних справ і, як результат, – зменшення рівня заборгованості на третину. Були випадки, стверджує заступник прокурора області Наталія Фенога, що справа порушувалась для того, аби змусити нерадивих керівників виплатити зарплату.

/Наталія Фенога, заступник прокурора Полтавської області

Наведу приклад: Лубенським прокурором було порушено кримінальну справу проти керівника сільськогосподарського підприємства за фактом безпідставної невиплати зарплати працівникам на суму більше 60-ти тис.грн. Справа слідством закінчена, зарплата виплачена, керівник притягнутий до кримінальної відповідальності/

Після звітів – власне до запитань від журналістів. Серед перших – більше про порушену Київською райпрокуратурою 1 листопада минулого року кримінальну справу проти КП ШРБУ.

/Андрій Миронов, прокурор Полтавської області

За фактом зловживання службовим становищем та розтратою майна великих та особливо великих розмірах. У справі встановлено збитків (там 2 епізода) на суму майже 1 млн.грн. Слідство триває/

Нагадаємо, на одній із своїх перших прес-конференцій міський голова взяв на себе особисту відповідальність за кожен відремонтований метр дороги. Згодом – переклав її на депутата від партії «Совість України» Володимира Хоменка, а, зрештою, відповідати доведеться ШРБУ.

А от КП «Полтаваелектроавтотранс», можна сказати, пощастило. Порушену проти нього кримінальну справу за фактом неправомірного використання коштів державної субвенції після проведення експертиз і відповідних висновків закрили.

Не оминули увагою і питання масової комуналізації полтавських ринків. Пресу цікавить: чи все по букві закону, чи це банальне рейдерство, як вважають деякі риночники. Як гриби після дощу, депутати нинішньої каденції відміняють рішення своїх попередників.

/Андрій Миронов, прокурор Полтавської області

Є постанова Конституційного суду, яка забороняє новій каденції відміняти рішення, коли наступив якийсь правочин. Правочин, якщо говорити про ринки, – наступив. Там і ринок «Полімпекс», і інші ринки. Ми вносили протести. Відповідь моя така, що рішення сесії в частині відміни тих безрішень судів були незаконні/

Втім, зазначають прокурори, їхній протест – не кінцевий документ, який може зупинити дію акту, прийнятого міською радою. Прокурори наголосили, що про всі факти відхилень їх протестів сесією міськради із усіх питань направили позови до різних судів. Прикладом, стосовно «Полімпексу» – справа на розгляді у Господарському суді.

Стрічка новин