В холод від морозу вас захистить не тільки теплий одяг, але і гарний обід

Поради з приводу того, як треба харчуватися, коли за вікном більше 20 морозу, дізнавались наші журналісти.

Зі зміною сезону з осені на зиму в людині багато чого змінюється. Людський організм пристосовується до нових температурних умов, одяг змінюється на тепліший. Режим дня також підпадає під реорганізацію. Людина проводить більше часу в приміщенні, більше часу витрачає на сон і менше – на перебування на повітрі. Змін зазнає і раціон більшості людей.

/Андрій Дзюба, лікар-терапевт

Коли приходить холодна пора, раціон людей, звісно, змінюється. І змінюється не лише в залежності від того, що поставлено на стіл, хоча зараз дістати можна і екзотичні фрукти, і спеціально оброблені продукти, але потрібно пам'ятати, що їх харчові цінності змінюються/

Зміна раціону, продовжує лікар, обумовлена більшими потребами організму людини, що постійно підпадає під вплив мінусових температур.

За таких погодніх умов людський організм витрачає практично вдвічі більше енергії тільки на те, щоб втримати температуру тіла. Тому в такі дні на столі обов'язково повинно бути перше, друге з м'ясом, молоко та вітаміни.

Добре втримує температуру тіла вживання м'яса, навіть трохи жирного. Майже обов'язкове перед виходом на вулицю вживання гарячих страв. Добре для цього підійде рагу. Лікарі ще раз нагадують: алкоголь як спосіб зігрітися абсолютно протипоказаний.

/Андрій Дзюба, лікар-терапевт

Вживаючи алкоголь, людина ставить під загрозу своє здоров'я. Людина випиває, в неї розширюються судини і виникає суб'єктивне відчуття зігрітості, і це і тягне за собою небезпеку переохолодження/

Вживати в ці дні краще гарячі напої, підійде для цих цілей і чай. І не потрібно постійно сидіти вдома, варто наповнювати не тільки шлунок, не завадить у морозний день збагатитись і духовно. Наприклад, відвідати виставку. Найближча фотоекспозиція пройде в цю п'ятницю в Галереї мистецтв. Тут свої фотороботи о 16 годині загалу презентує лікар, а заодно і фотохудожник Андрій Дзюба.

Стрічка новин