За церковним календарем 7 лютого вшанувують пам'ять святителя Григорія Богослова

А ще в народі вважається, що цей день віщує погоду. Про життя святого та якою буде наступна зима – дивіться далі.

В історії християнства є лише 3 особистості, які носили ім'я Богослова: Іоан, Семеон та Григорій. Пам'ять останнього Григорія Богослова згадує 7 лютого. Народився святитель в Аріанзі у 4 столітті в благочестивій родині. Початкову освіту хлопчику дали вдома, потім відправили в Афіни, де він, будучи чоловіком здібним і талановитим, здобув прекрасну освіту.

/Василій Фазан, священик

Відомо, що навіть ті люди, які не вважали себе християнами, розповідали про нього, як про видатного філософа і ритора, він отримав видатну освіту в Афінах, де отримували освіту тільки достойні люди/

Іще до народження Григорій був обіцяний матір'ю на служіння Богу. Так і сталося, Григорій присвятив себе монашеським подвигам: все своє життя він поклав на те, щоб пояснити сутність життя людини і розуміння Святої Трійці.

/Василій Фазан, священик

Сам Григорій Богослов написав одну працю, яка є видатною для всього християнського світу – це «Гомілії», у яких іде розповідь про сутність життя людини, християнина, розуміння Божественної природи і призначення людини в цьому світі/

Ще за життя прославився як захисник православної віри від єресів та своїми текстами і трактуванням Святого Письма – за них його і назвали Богословом. Після смерті тіло святителя Григорія було поховано в Назіанзі (територія сучасної Туреччини). У 950 році святі мощі були перенесені до Константинополя до церкви Святих Апостолів.

У народі в цей день спостерігали за погодою: яка погода на Григорія Богослова зранку до півдня, такою буде перша половина наступної зими, а з обіда до вечора – друга її половину.

Стрічка новин