Науково-теоретична конференція, присвячена сторіччю від Дня народження генерала-хорунжого УПА Романа Шухевича, пройшла у нашому місті

Науковці, лідери громадських організацій зібралися, аби вкотре розібратися в історичних подіях, пов'язаних з діяльністю цього підпільного об'єднання.

Роман Шухевич народився 7 липня 1907 року. Закінчив Лівівський політехнічний інститут, але йому так і не довелося працювати за спеціальністю. Всю свою енергію він направив проти ворогів України, ставши одним з лідерів Української Повстанської Армії, що діяла у західних областях у 20-50 роках минулого століття. З такої інформації розпочав свій виступ кандидат історичних наук Віктор Ревегук. Його доповідь була складовою науково-теоретичної конференції "Генерал-хорунжий УПА Роман Шухевич. Тернистий шлях до перемоги", присвяченої сторіччю з Дня народження видатного діяча. Як зазначив депутат Ленінської райради Віктор Стеблянко, у нашому регіоні існує дещо схиблена інформація про Шухевича, останнього досі вважають ворогом народу.

Наразі святкування ювілею Романа Шухевича відбувається згідно з наказом Президента Віктора Ющенка. У плані заходів – вшанування пам'яті генерала на його батьківщині та місцях бойових дій.

Історія держави має багато білим плям та перекручень. Лише на шістнадцятому році незалежності країна вирішила назвати Романа Шухевича героєм. Але таких, як він, постраждалих від радянської влади, ще багато.

Стрічка новин