Прагнення України потрапити до ЄС вимагає впровадження єдиних стандартів якості та систем управління на підприємствах

В Україні більшість цих стандартів ще не є обов'язковими, але вже є підприємства, які добровільно встановлюють в себе на виробництві європейські системи управління. Більше про необов'язкові обов'язки виробництва якісної продукції на Полтавщині – у сюжеті Віталія Артамонова.

Система управління на підприємствах – це загальноприйнята практика управління певною сферою діяльності організації, заснована на циклі, що в перекладі на нашу мову звучить як «плануй-дій-перевіряй-поліпшуй». Ця система потребує повного контролю на всіх етапах виробництва і дотримання стандартів на кожній ланці. В Україні введення подібних систем управління в своїй більшості не є обов'язковими, але світова практика та прагнення українських підприємств до конкурентності на Європейському ринку підштовхує українського виробника до встановлення основних стандартів управління на своїх підприємствах.

/Володимир Павлов, начальник відділу сертифікаці систем менеджменту ДП «Полтавастандартметрологія»

Системи управління якістю – це системи ISO-9001 – стандартизація продукції, система екологічної відповідності ISO–14001 та система якості виробництва на підприємстві/

Подібні стандарти вже давно стали звичними для більшості розвинутих країн Європи, а система ISO-9001 взагалі є своєрідною пропускною карткою на Європейський ринок. Подібну практику контролю за своїм виробничим процесом починають запроваджувати і на Полтавщині.

/Володимир Павлов, начальник відділу сертифікації систем менеджменту ДП «Полтавастандартметрологія»

Нашими фахівцями протягом останнього року проведено 60 сертифікацій на відповідність сертифікату ISO–9001, близько 20 сертифікатів системи ISO–2200, та відповідність стандартів ДСТУ/

Обов'язкова в нашій країні сертифікація харчової продукції, але і на промислових підприємствах, зазначають спеціалісти, стандарти якості європейського зразка набирають популярності.

Стрічка новин