«Вести чи не вести дитину до школи» – цього тижня батьки школярів губилися у відповідях

Шекспірівське «бути чи не бути» цього тижня батьки учнів перекладали як «вести чи не вести дитину до школи». Розпорядження міського управління освіти змінювалися аж надто швидко: у понеділок – не йти, у вівторок – вже йти, і під кінець тижня – знову не йти. Фахівці пояснюють: вся причина – у кількох позначках термометра. Тему продовжують наші журналісти.

У понеділок – у школу не йти, у вівторок – вже йти, у четвер і п'ятницю – бути вдома. Цього тижня учні (особливо молодших класів) навчалися надто мало. Батьки обурені: чому рішення змінювались щодня і загалом: яке є цьому пояснення? Освітяни міста говорять: причиною всьому – морози, швидкість вітру і вологість. Чи-то не на ту дату пидивились, чи синоптики із погодою щось намудрували, однак, все питання було у кільrох градусах морозу. Згідно з нормами, припиняються заняття у молодших класах, якщо за вікном мінус 20 градусів. Якщо температура знижується до мінус 24-х, то вдома залишається і вся старша школа.

У міській санепідемстанції розводять руками: про припиненя занять їхньої думки ніхто і не питав. Втім, додають: згідно з діючим законодавством вона і не потрібна. У відповідних саннормах йдеться, що тимчасове припинення занять у школі – це прерогатива виключно органів місцевої влади. В даному випадку – це розпорядження міського управління освіти. Ось якщо б діти почали масово хворіти на грип чи ГРВІ, тоді б радились.

/Лариса Комарова, завідуюча відділом гігієни дітей і підлітків Полтавської міської СЕС

При введенні карантинних заходів збирається протиепідемічна комісія, розглядається ситуація, радяться на засіданні, і тоді виносять рішення протиепідемічної комісії/

Що примітно, епідеміологічна ситуація і температуні показники за вікном не мають впливу на роботу дитячих садочів. Чи мінус десять, чи мінус тридцять – садочки мають працювати.

/Лариса Комарова, завідуюча відділом гігієни дітей і підлітків Полтавської міської СЕС

Дитячі садочки працюють у режимі підвищеної профілактики. Це перевірка дітей при прийомі, це виконання всіх норм, введення С-вітамінізації/

Для батьків дошкільнят відповідь знайшли, що стосується батьків самих учнів, поради дві. По-перше, самим дивитися на термометр. І порада номер два – зазирати на сайт міського управління освіти. Він, переконують освітяни, буде показувати всі поточні зміни стосовно роботи чи закриття шкіл.

Стрічка новин