Цьогоріч 2 лютого виповнилося 200 років від Дня народження нашого земляка Євгена Гребінки

З нагоди ювілею у Полтавському національному педагогічному університеті імені Короленка пройшла міжнародна наукова конференція.

Мабуть, немає жодної людини, яка хоч би раз у житті не чула романс «Очи черные». Перекладений англійською та французькою мовами, він відомий далеко за кордонами Росії та України. Та не всі знають, що автором слів є наш земляк – полтавець за народженням, петербуржець за місцем проживання і українець за світоглядом – поет і письменник Євген Гребінка, цими днями від Дня народження якого виповнюється 200 років. З нагоди ювілею у Полтавському національному педагогічному університеті імені Володимира Короленка пройшла Міжнародна наукова конференція «Євген Гребінка. У новому українському та світовому літературно-мистецькому контексті».

До Полтави з’їхалися науковці, справжні поціновувачі творчості Євгена Гребінки з Росії та усієї України. Літературознавець Микола Бондар з Києва написав про Євгена Гребінку кілька статей, в одній з яких представив досі невідомі твори митця.

/Микола Бондар, зав. відділом української класичної літератури Інституту літератури ім. Шевченка НАНУ

Нещодавно опублікував статтю, вона буде в новому номері журналу «Слово і час». Там ще два невідомих твори Гребінки, вже 170 років пройшло, як не дивно, ці твори можна було розшукати в архівах і їх опублікувати/

На конференції були і інші новинки – вперше світ побачив романс «Очи черные», перекладений українською мовою. Окрім того, увазі учасників та гостей заходу представили колекцію друкованої спадщини Гребінки педагогічного університету та фільм про митця. За підсумками конференції буде надруковано збірник, інформація з’явиться і в цифровому просторі.

/Віра Мелешко, завідувачка кафедрою укр.літератури ПНПУ імені В.Г. Короленка

Інформаційний сайт створює на нашому сайті бібліотека, де будуть збиратися матеріали, які стосуються Євгена Гребінки, ті, які пов'язані, заходи, видання, які пов'язані з нашим університетом/

Крім того, продовжує Віра Мелешко, впродовж двох тижнів в університеті пройдуть майстер-класи з викладання творчості Гребінки у школі.

Стрічка новин