Виявляється, ляльками можуть гратися не лише діти

Дорослі також не проти відволіктися від побутових проблем та зануритися у світ дитинства. Подивитися на авторські ляльки Вікторії Балясної відтепер можна у Полтавському Краєзнавчому музеї.

В Україні все більшої популярності набуває авторська лялька. На Полтавщині є свої майстри цієї справи, одна з яких – Вікторія Балясна – презентувала свої роботи у відділі етнографії Краєзнавчого музею. Ляльки мисткині нині зберігаються в українських та іноземних колекціях. Захопилася ж створенням авторської ляльки Вікторія Балясна чотири роки тому. Наразі у творчому доробку лялькарки – більше 50 ексклюзивних робіт. Авторські ляльки полтавки прикрашали чимало виставок, але цього дня майстриня вперше має персональну експозицію.

/Галина Галян, завідувачка етнографічним відділом Полтавського Краєзнавчого музея

Можна сказати, що це достатньо великий доробок за чотири роки, такі цікаві і дійсно характерні постаті вона створила, маленькі, великі, але це надзвичайно гарна виставка. І це перша виставка авторки/

На сьогоднішній день, говорить лялькарка, навчитися мистецтву виготовлення ляльок можна у Києві, Харкові та Москві. Вікторія Балясна розпочинала створювати ляльки з пластику. Але невдовзі зупинила свій вибір на техніці папьє-маше.

/Вікторія Балясна, майстриня авторських ляльок

Перші ляльки з паперклею (папьє-маше по-нашому скажемо). З цим матеріалом працювати легше, і я перейшла на нього. Тому що з нього можна ліпити і додавати до нього, скільки ти хочеш/

Першу ляльку «Юльку» пані Вікторія створила за добу. Кожна іграшка унікальна у своєму роді. За словами майстрині, не можна вигадати ідеї для робіт. Ляльки не створюються, вони – народжуються.

/Вікторія Балясна, майстриня авторської ляльки

Скільки разів мені ставили це питання, ніколи не можу на нього дати відповідь: вони – з голови. Я їх ліплю, і вони такі народжуються. Можливо, в голові одна думка: от я хочу таку ляльку, а вона все-одно робиться такою, як вона хоче. Одна з них мене навчила, і більше я не пробувала перероблять/

Кожна лялька зроблена з тонким гумором. Чимало композицій, представлених на виставці, викликають у відвідувачів посмішку. Чого варті лише сюжетні роботи «Сто кілограм щастя», «Мандрівні артисти». У присутніх ляльки Вікторії Балясної викликали справжній захват.

/Валентина Володимирівна, відвідувачка виставки

Ви знаєте, всі ляльки настільки несхожі і красиві, заслуговують на увагу всі, без винятку/

На виставці представлені не лише авторські роботи Вікторії Балясної. Майстриня до уваги відвідувачів демонструє й власну колекційну збірку, до якої увійшли ляльки з країн СНД та Європи.

Стрічка новин