Полтавщину із робочим візитом відвідав Міністр аграрної політики Микола Присяжнюк

Із робочою поїздкою на Полтавщині побував Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк. За день встиг відвідати свинокомплекс у Біликах, регіональну державну лабораторію держветмедицини і поспілкуватися із пресою. На останнє, тобто, власне прес-конференцію, у графіку виділили 20 хвилин. Про що встиг розповісти Міністр журналістам – у наступному сюжеті.

Прес-конференція – у запитаннях і відповідях про мету візиту і питання нагальні. Серед перших озвучених тез Міністр аграрної політики та продовольства України запевнив, що Полтавську область є за що хвалити.

/Микола Присяжнюк, Міністр аграрної політики та продовольства України

Я задоволений тією увагою, яку керівництво області і губернатор безпосередньо приділяє сільському розвитку. Це і облаштування молочаю, відновлення дитсадків, освітлення населених пунктів/

Потому – про питання нагальні. Зокрема, необхідність пересіву озимини, проблемний і надто довгий, на думку Миколи Присяжнюка, ланцюг сільськогосподарської продукції від виробника до споживача – коли вартість накручується у десятки разів. Відповідно, говорить спікер, втрачається можливість у споживача отримати якісну продукцію за доступною ціною. Серед інших питань – органічне виробництво. Міністр «за» нього. Говорить, наша держава вже почала ставати на шлях виробництва чистої продукції. Принаймні, за словами Миколи Присяжнюка, в Україні використовується в 4 рази менеш добрив і в 3 рази менше пестицидів і гербіцидів, ніж у інших країнах. Однак, на органічне виробництво рослинництва цьогоріч держава коштів не запланувала. Не оминули увагою і гречку. Останньої минулоріч, зазначає спікер, не вродило саме у слов'янських народів, тих, хто власне її набільше і споживає. Із метою введення економічних важелів вже внесли законопроект про продовольчу безпеку. Аби він реалізовувася на мінімальному балансі, зазначає чиновник, виробникам радитимуть вирощувати ту чи іншу продукцію. І на десерт – про сири, а саме – сирний конфлікт, який розгорівся між Україною і Росією, коли вітчизняні сири сусіди «забракували», аргументуючи наявністю у них пальмової олії.

/Микола Присяжнюк, Міністр аграрної політики та продовольства України

На сьогоднішній день створена робоча група, яка нині доходить згоди до внутрішніх стандартів, аби не виникало протиріч, аби їх у майбутньому не було. Я думаю, питання на сьогодні вичерпане/

Стрічка новин