Підсумки за 2011 підбили у медичній галузі міста

Минулоріч полтавським лікарям, незважаючи на недостатнє бюджетне фінансування, вдалося досягнути найнижчих за останні роки показників загальної та післяопераційної летальності у хірургічній службі та поліпшити матеріально-технічну базу в медичних профілактичних закладах міста. Що вдалося ще, знають наші журналісти.

Попри недостатнє бюджетне фінансування у минулому році лікувально-профілактичні заклади міста працювали стабільно. За словами начальника управління охорони здоров'я Полтавського міськвиконкому Сергія Котова, робота медичної спільноти була спрямована на виконання державних, регіональних і міських медичних програм. Велику увагу у 2011 приділили і розвитку сімейної медицини Полтави.

Упродовж року тривало і впровадження сучасних інформаційних технологій у лікарнях міста. До таких відносять і розробку електронного рецепту та макету електронної картки пацієнта. Подібний експеримент впровадили на базі студентської поліклініки. У наступному ж році, за словами Сергія Котова, на електронні картки перейдуть й інші лікувально-профілактичні заклади міста.

/Сергій Котов, начальник управління охорони здоров'я Полтавського МВК

Якщо людина буде мати таку електронну картку, то в ній, як на зарплатній картці, як на чіп-картці, будуть записані її персональні дані. За допомогою цієї картки можна буде зайти в базу даних тієї чи іншої поліклініки. Але відкрити інформацію можна буде лише самому пацієнту або тому лікарю, який з ним спілкується/

Сучасні перинатальні технології у 2011 впровадили й у міському пологовому будинку. Пишаються лікарі й тим показником, що у 2011 при пологах були відсутні випадки материнської смертності.

Серед проблемних питань, зазначив Сергій Котов, – низький рівень імунізації дітей. Плани імунізації виконані у середньому на шістдесят відсотків. Це пов'язують з недостатнім централізованим забезпеченням вакцинами.

Покращилося минулоріч, констатують лікарі, й виявлення хворих на ішемічні хвороби серця і, зокрема, діагностика гострої коронарної патології. У той же час показник смертності від інфаркту міокарду у Полтаві залишається достатньо високим. Серед полтавців він складає тридцять шість цілих вісім десятих відсотка на сто тисяч населення.

У планах управління – продовжити роботу з реформування галузі охорони здоров'я.

/Сергій Котов, начальник управління охорони здоров'я Полтавського МВК

Перспективи роботи такі, що в подальшому ми будемо поліпшувати матеріально-технічну базу наших закладів. Маємо інформацію, що будуть виділені кошти за рахунок позабюджетних коштів міста. І хочемо за ці кошти капітально відремонтувати цілий ряд приміщень/

Стрічка новин