Міська влада відмінила рішення про продаж земельної ділянки під ринком

Одним із резонансних рішень понеділкової сесії міської ради стала відміна рішення своїх попередників про продаж земельної ділянки під центральним ринком. У міськвиконкомі стверджують – треба було продавати на аукціоні. Представники ринку називають це простіше – рейдерством. З подробицями – наші журналісти.

Питання про відміну рішення про продаж землі під ринком виникло безпосередньо на сесії, тобто, раніше у порядку денному його не було, що суперечить чинному регламенту міської ради – запевняють деякі депутати. Коротко суть питання у тому, що у дві тисячі десятому депутати попереднього скликання прийняли рішення продати землю під ринком підприємству-власнику нерухомості на центральному ринку. Новій владі таке рішення не сподобалося, і вже на початку минулого року вона відміняє продаж. Власники ринку виграють справи в районному суді міста Полтави та Харківському апеляційному адміністативному. Судові інстанції підтвердили законність та правильність рішення про продаж ділянки. Не проходить і півроку – міська рада знову приймає рішення – відмінити продаж землі під центральним ринком.

Підстава – не було проведено аукціону при продажі землі і звернення КП «Полтава-сервіс».

/Дмитро Трихна, заступник Полтавського міського голови

До нас було направлено звернення КП «Полтавасервіс», що порушені їхні права в зв'язку з тим, що 16 вересня 2009 року виконавчим комітетом Полтавської міської ради було прийнято рішення за номером 261 про утворення організації міського комунального ринку, відповідно до якого було передбачено створення комунального ринку на даній земельній ділянці/

Представники ринку стверджують – міська влада шукає нових причин для відміни продажу землі. Як можна проводити аукціон на продаж землі, на якій розміщена нерухомість, приватна власність, інфраструктура і т.д. Те, що сьогодні робить міська влада, інакше як рейдерством не називають.

/Юрій Непорада, виконавчий директор Центрального ринку

Нам всім у місті вже стало зрозуміло, що важко щось створювати нове, будувати щось нове на новому місці. Набагато простіше про присвоїть і відібрать/

/В КАДРІ Уривок з фільму «Собаче серце»/

Передвиборча гречка дорого обходиться полтавцям – переконаний депутат попереднього скликання Олександр Точилов – мер кругом заявляє, що за рахунок такої комуналізації ринків поповнюється бюджет, але де ж гроші, якщо вперше за десять років бюджет міста не виконаний, в якій вони кишені?

/Олександр Точилов, 1-ий секретар Полтавського міського комітету СПУ

Замість того, щоб дійсно займаться ЖКХ, створенням робочих місць - міська влада намагається компенсувати бюджет перерозподілом власності. Шукає, де б піднять тарифи, із чого зідрать у своїх виборців гроші, щоб покрити дефіцит бюджету/

Юрист зі стажем, колишній заступник міського голови, який у свій час візував питання продажу землі Віталій Нікіпєлов, переконаний: такі дії міської влади можуть її згубити.

/Віталій Нікіпєлов, екс-заступник Полтавського міського голови

Коли суд приймає рішення, а влада іде проти суду і приймає аналогічне рішення проти - то це підпадає під статтю /

Представники ринку запевняють: поки що з вилами на цю владу не підуть, але й руки складати не будуть – свої права відстоюватимуть у законному порядку.

Стрічка новин