Громадська рада допрацювалася – її переселяють з центру на Алмазний – з міськвиконкому до Октябрського райвиконкому

Члени ради говорять про розправу над ними за свою принципову позицію по тарифним питанням і просять Прем'єр-міністра України Миколу Азарова поставити на місце Полтавську міську владу.

Неспокійно цього дня було на засіданні Громадської ради при Полтавському міськвиконкомі. Вже перше питання порядку денного – розгляд кадрових питань – мало нестандартне вирішення: за власним бажанням у зв'язку із погіршенням стану здоров'я та за сімейними обставинами виявив бажання скласти свої повноваження голова ради Станіслав Сердечний. Після тривалої суперечки громада відкритим голосуванням визначила 2-х заступників голови – потенційних кандидатів на очолення міської громади – та вирішила повернутися до цього питання на наступному засіданні, яке, швидше за все, відбудеться у лютому у коридорі міської ради. Причина такого незвичного вибору місця зустрічі – лист від міськвиконкому – до 1 лютого звільнити кімнату у приміщенні Міської ради по вулиці Жовтнева, 36, яку займає Громадська рада. Нагальна необхідність терміново залишити приміщення виникла у зв'язку із проведенням у ній ремонтних робіт – йдеться у листі. Вигнати громаду на вулицю у січневий мороз влада міста не змогла і навіть підшукала прихисток – дві кімнати у приміщенні Октябрського райвиконкому. Кімнати оснащені меблями, працює телефонний зв'язок і незабаром буде проведено інтернет, втім, залишається і кілька «але», які, впевнені у громадській раді, не дозволять їм працювати із відвідувачами, більшість з яких – люди похилого віку та інваліди.

/Станіслав Сердечний, голова Громадської ради при Полтавському МВК

Четвертий поверх, праве крило, куди немає ліфта, куди я добирався поганенько, захекався, поки добрався... Ясно, що туди до нас ніхто приходити не буде, ясно, що там вирішення проблем дуже ускладнюється Громадською радою і збиратися там – дуже складно/

У пошуках компромісу громадська рада спробувала достукатися до Полтавського міського голови Олександра Мамая: звернулася до нього із листом, де запропонувала свої варіанти приміщень. Серед них – і кілька кімнат у Міській раді, які пустують або в яких 24 квадратні метри площі зайняті двома-трьома працівниками та інші комунальні приміщення, які знаходяться у центрі Полтави. Відповіді поки не отримали, та на позитивне рішення сподіватися майже не доводиться, адже, як пояснюють члени Громадської ради, ніякого діалогу між міською владою та громадою у Полтаві немає, а прохання залишити приміщення – не що інше, як розправа за перешкоджання владі у піднятті тарифів на житлово-комунальні послуги.

/Станіслав Сердечний, голова Громадської ради при Полтавському МВК

Відміна рішення міськвиконкому від 21.12.2011 викликала протидію керівництва міськвиконкому стосовно Громадської ради і ним, міськвиконкомом, було прийняте необгрунтоване рішення від 24.01.2012 про виселення Громадської ради з приміщення міськвиконкому/

Станіслав Сердечний продовжує, що, незважаючи на все це, воювати із міською владою вони не хочуть, а намагаються налагодити із керівництвом міста контакт. Та поки зворотнього зв'язку громада не має, не бачать іншого виходу, як шукати підтримки у високопосадовців області та країни. На підставі вищенаведеного Громадська рада звернулася із листом до представника Президента України у Полтавській області голови обласної державної адміністрації Олександра Удовіченка та Прем'єр-міністра України Миколи Азарова з проханням (початок цитати) «прийняти діючі заходи для покращення стану керівництва посадовими особами місцевого самоврядування міста Полтави та надати їм правомірну оцінку щодо дій на відповідні вимоги чинного законодавства України» (кінець цитати). Серед тез листа і невиконання Полтавською міською владою указу Президента та постанови Кабінету Міністрів щодо скорочення апарату управління міськвиконкому, яке, за словами Станіслава Сердечного, тільки у проектах на 2012 рік збільшилося на витратах бюджету міськвиконкомом на 30% у порівнянні із минулим роком. Вказує Громадська рада і на знищення у місті житловокомунального господарства, створення міською владою непрозорих обслуговуючих компаній, які блокують роботу ОСББ, захоплення місцевих ринків й інших земельних ділянок без узгодження із громадою.

На самкінець учасники зібрання вирішили – переходити до нового приміщення в Октябрський райвиконком не будуть, і якщо міськвиконком наполягатиме звільнити кімнату – проводитимуть свої засідання у коридорах міської ради.

Стрічка новин