Підсумки своєї роботи у 2011 році підбили промисловці області

Серед найбільш прибуткових галузей – машинобудування, металургія та хімічна промисловість. Відстають цього року нафтовики. Загальна картина розвитку промисловості на Полтавщині та пріоритети галузі на 2012 рік – далі у сюжеті.

Про результати роботи промислового комплексу області за 2011 рік та плани подальшого розвитку галузі на нараді говорили керівники промислових підприємств Полтавщини.

Практично у всіх напрямках промислової сфери Полтавщини простежується позитивна динаміки, що, за словами заступника голови Полтавської обласної державної адміністрації Бориса Галушка, дозволяє по праву вважати наш край промислово-аграрною областю.

/Борис Галушко, заступник голови Полтавської облдержадміністрації

Такі дві складові позиціонують Полтавщину в загальнодержавному рейтингу, як одну із найбільш потужних областей. Ми разом із Донецькою, Дніпропетровською, Харківською та Київською областю/

У загальнодержавному рейтингу Полтавщина тримає 4-5 місце серед регіонів, – наголошує посадовець. Розвиток промисловості Полтавського краю у цифрах та відсотках представив начальник Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури ОДА Руслан Овчаренко.

/Руслан Овчаренко, начальник Головного управління промисловості та розвитку інфраструктури ОДА

В машинобудівній галузі у нас зростання обсягів виробництва на 7%, металургійному виробництві і виробництві готових металевих виробів – 16%, неметалева мінеральна продукція зросла на близько 10%, хімічна промисловість – 17%/

З позитивних досягнень – і залучення в промисловість області інвестицій у розмірі 6 мільярдів гривень та середня заробітна плата робітників в регіоні близько 2,5 тисяч гривень.

З негативних підсумків – зменшення обсягів виробництва у легкій промисловості, деревообробній та нафтопереробних підприємствах. Актуальною залишається проблема невиплаченої зарплатні: виробниче об’єднанням «Знамя», яке з 2002 року знаходиться в процедурі санації, на сьогоднішній день повністю припинило свою діяльність, залишивши невиплаченими зарплат на суму 3 мільйона гривень. Серед боржників – і завод ГРЛ, який завинив людям близько 300 тисяч гривень.

Стрічка новин