«Переохолодження» та «обмороження» – в ці дні лікарям часто доводиться проголошувати цей діагноз

Про тих, хто вже потрапив до крижаного полону та постраждав від морозу, про методи запобігання негоді й про те, як в Полтаві допомагають людям при мінусовій температурі – у сюжеті Віталія Артамонова.

В морозний день добре сидіти біля вікна та пити гарячий чай, та якщо вам все ж довелось вийти на вулицю за таких погодних умов, варто запам’ятати декілька елементарних правил, щоб зберегти тепло тіла і не поповнити лікарняні списки людей з діагнозом переохолодження. А такі списки у відділені станції швидкої допомоги вже є. Складати їх лікарі почали ще на початку року, але за останні морозні дні вони поповнились новими іменами.

/Людмила Тернова, старший лікар зміни станції швидкої медичної допомоги

За поточний місяць 2012 року у нас було 9 переохолоджень, із них 2 випадки закінчились обмороженнями. Контингент в основному складається з людей, які ведуть хаотичний спосіб життя, безхатченки. Всі постраждалі були у стані алкогольного сп'яніння/

Мороз, говорять лікарі, якнайкраще розвінчуж міф про зігріваючу дію алкоголю. Навпаки, зазначають спеціалісти, після прийому алкоголю на короткий час людині здається, що їй стає тепліше, але потім організм вже фактично не може боротися з холодом, в результаті чого і виникає обмороженя. Страждають в таку погоду не тільки любителі перехилити чарку. Небезпечний мороз і для сердечників, і загалом для кожного, хто ставиться до себе не уважно.

/Любомир Ткач, лікар станції швидкої медичної допомоги

В першу чергу страждає серцево-судинна система. Людям, схильним до стенокардії, холодне повітря може завдати шкоди. До загальних симптомів переохолодження належить поблідніння, тремор, тривога. І поступово, в залежності від резистивності організму, це посилюється. Людина може навіть втрачати свідомість. В народі називається - засинає/

Виходячи на вулицю в мороз, лікарі радять вдягати побільше одягу, але щоб той не сковував рухи. Ні в якому разі не можна вдягати тісне взуття або занадто товсті шкарпетки. Взуття повинне бути вільним. І, звісно, слід прикривати одягом всі відкриті ділянки тіла (руки, шию, голову). Грітися потрібно і зсередини. Пити чай. Різка зміна температури також негативно відбивається на серці, і при різкому перепаді може навіть його зупинити. Морози в цьому році вже мають сумну здобич. В Кременчуці від переохолодження помер чоловік. Борються з наслідками негоди не тільки лікарі. Працівники МНС також роблять свій вклад в боротьбу зі стихією.

/Віталій Шкаревський, керівник центру пропаганди УМНС України в Полтавській області

На даний час на території області працює 54 пункти обігріву. Там постійно йдуть чергування. Туди можна зайти погрітися, випити чаю. Навіть діти до нас заходять/

Розумне та адекватне ставлення до погоди допоможе вам вберегти своє здоров'я. І тоді, говорять лікарі, зима запам'ятається лише білизною снігу, а не лікарняних простирадл.

Стрічка новин