У Полтаві не виконано бюджет за минулий рік

Сьогодні на позачерговій сесії міськради депутати заслухали звіт про виконання головного фінансового документу міста. Крім нього розглянули й інші земельні і технічні питання. Вже звично лунало риторичне «Звідки брати кошти до міського бюджету?» і фактичне преміювання у розмірі 100% керівного складу міськради. Детальніше – у сюжеті.

На обрання секретаріату, лічильної комісії і обговорення 32 питань порядку денного, в тому числі – 3 додаткових, на позачерговій, 19-ій сесії міськради депутати витратили 50 хвилин. Розпочали зі звіту про виконання міського бюджету за рік минулий. Бюджет вперше за останні роки не виконано.

/Тетяна Чумак, начальник бюджетно-фінансового управління Полтавського МВК

Вцілому надходження до загального фонду склали 751 млн 41 тисяча гривень. До загального фонду міського бюджету без врахування офіційних трансфертів надійшло 526 млн 154 тисячі гривень. Виконання становить 98,6%/

Іншим питанням внесли зміни до головного фіндокументу міста на 2012 рік.

/Тетяна Чумак, начальник бюджетно-фінансового управління Полтавського МВК

Утворилася кредиторська заборгованість, на погашення якої необхідно виділити кошти у сумі 2 млн 838 тисяч гривень за головними розпорядниками коштів відповідно/

Потому – ряд земельних питань. Серед них – депутатами надано дозвіл на розроблення документації, що посвідчують право на земельні ділянки для організації 5-ти тимчасових комунальних автостоянок. Також – відповідний дозвіл на розроблення проектів на будівництво багатоквартирних житлових будинків соцпризначення по бульвару Богдана Хмельницького, 10-а і 15. Серед іншого – внесли і зміни у правила проведення земляних робіт на території міста.

/Євген Савчук, начальник інспекції по контролю за благоустроєм, санітарним та екологічним станом міста

Тепер замовник разом з підрядником буде відновлювати порушені елементи благоустрою і нести відповідальність. І ще одне: порушення елементів благоустрою після проведення земляних робіт на території міста Полтава пропонується відновлювати спеціальними організаціями, які мають відповідну ліцензію. Тільки в окремих випадках, якщо незначні обсяги, - власними силами за кошти замовника/

Потому – прийняття і внесення змін до міських програм і ряд питань, що носять суто технічний характер. Без особливих уточнень прийняли депутати і програму розвитку житлово-комунального господарства міста на 2012 рік. На неї запланували витратити 81 млн. гривень. В основних цифрах вона має наступний вигляд:

– на капітальний і поточний ремонт житлового фонду – 9 і 1,5 млн. грн. відповідно

– капітальний і поточний ремонт доріг – майже 20 млн. грн.

– більше 7-ми – капітальний ремонт і утримання об'єктів благоустрою Майже 9-ть мільйонів – на фінпідтримку комунальників.

Більшість сесійних питань депутатами приймались фактично одностайно, суперечки розпочались при внесенні змін до плану діяльності з підготовки проектів регуляторних актів на 2012 рік і орієнтовного плану основних питань до розгляду сесій. Опозиція запропонувала внести питання щодо коригування ставок для підприємців-спрощенців, (як, нагадаємо, і планувалося зробити на минулій сесії). Наразі міський голова таку ініціативу відкидає.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова

В оренду земельні ділянки передавати не можна для поповнення бюджету - раз. Піднімати комунальні послуги теж не можна - два. Підприємцям піднімати теж не можна. Скажіть будь-ласка, звідки брати кошти для поповнення бюджету?/

Звідки ж брати кошти на щомісячне преміювання очільників міста - питання не виникало. Депутати погодили умови оплати праці міського голови, всіх його заступників і секретаря міської ради. Цитуючи рішення: «Розмір щомісячної премії до посадового окладу – 100%». Вони ж отримуватимуть і по 1300 гривень до Дня місцевого самоврядування і Нового року + жінки – до 8-го березня. Це значиться у графі «разові премії до професійних та державних свят». Преміювання планується здійснювати за рахунок економії фонду оплати праці. Нагадаємо, на своїй першій прес-конференції міський голова пообіцяв, що він разом зі своїм першим заступником буде отримувати по одній гривні у місяць.

Уточнити прийняті на сесії питання і отримати відповіді на актуальні питання в тому числі – по окремими зверненням громадян і із власних редакцій – журналістам не вдалось: традиційної післясесійної мерської прес-конференції не було.

Стрічка новин