В Україні виросли зарплати

Реальні зарплати простих штатних працівників в Україні в грудні 2011 року збільшилися на 11,5% порівняно з попереднім місяцем і на 11% – порівняно з груднем-2010. Про це повідомляє Державна служба статистики. Яка ситуація з середньою заробітною платою на Полтавщині – дізнавались наші журналісти.

За даними Державної служби статистики, середня заробітна плата штатних працівників в Україні за останній місяць зросла на 12% і становить зараз 3054 гривні. Найбільший рівень зростання заробітку спостерігається в Луганській, Київській та Черкаській областях. Полтавська область в цьому списку посідає 7 місце. У нас рівень зарплатні зріс майже на 10%. Серед найбільш прибуткових видів господарства, що і створюють дані статистики, залишається видобувна промисловість.

/Тетяна Охріменко, нач. відділу статистики праці Головного управління статистики Полтавської області

До видів економічної діяльності з найвищем рівнем оплати праці відносяться нафтовидобувна галузь, де зарплати вищі за середні в 2 рази/

Найменше ж в області в нас отримують ті, хто працює на промислах з виготовлення шкіри та шкіряних виробів. Хоча індекс рельної заробітної плати в році 2011 і був вищим за рік 2010.

/Тетяна Охріменко, нач. відділу статистики праці Головного управління статистики Полтавської області

Індекс реальної заробітньої плати по області у 2011 становив 109%, на грудень заробітна плата становила 2911 гривень/

На ринку праці ж зараз затребувані професії, оплата яких становить менше середнього рівня зарплатні по Україні.

/Оксана Попова, директор Полтавського міського центру зайнятості

Порядка 30% вакансій в центрі зайнятості є на професії, де встановлена мінімальна заробітна платня в розмірі 1071 гривні. Близько 30-40% вакансій з зарплатнею на рівні 2,5 - 2,6 тисяч гривень. Решта – зарплата вища за середню/

Та, аби отримати таку роботу, потрібно бути дійсно професіоналом, адже роботодавці висувають досить високі вимоги. А поки рівень середньої зарплатні продовжує вираховуватись з величезних зарплат в одній галузі та середніх і мінімальних – в більшості інших. В результаті ж маємо середній рівень в 3 тисячі, який для більшості людей залишається недосяжним.

Стрічка новин