Українське кіно - у Полтаві!

26 січня у нашому місті з успіхом пройшла прем'єра нашумілого вітчизняного фільму «ТойХтоПройшовКрізьВогонь». Стрічка стала наймасштабнішим та найдорожчим українським проектом за роки незалежності: на її виробництво витратили близько 16 млн. грн. Яке воно, «українське кіно», бачили наші журналісти.

Фільм «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» розповідає про льотчика, який потрапив до індіанського племені й став його вождем. Прокатна кампанія стартувала 19 січня. Того дня фільм побачили мешканці Харкова, Івано-Франківська та Києва. У Полтаві ж прем'єра відбулася 26 січня. Представляти картину приїхали режисер стрічки Михайло Іллєнко, продюсер Володимир Філіпов, а також актори Дмитро Лінартович та Віктор Андрієнко.

Прототипом головного героя у стрічці став наш земляк, уродженець Чернечого Яру Диканьського району Іван Даценко. Як зізнається Михайло Іллєнко, він ще у 60-их роках захопився історією про радянського льотчика.

/Михайло Іллєнко, режисер фільму «ТойХтоПройшовКрізьВогонь»

Перший раз я почув, коли ця історія приїхала з нашими акторами. Вони були десь у 1967 в Канаді. Це була сенсація/

Щоправда, як зізнаються творці стрічки, вони не хотіли створювати біографічний фільм про Івана Даценка. За задумом знімальної групи, до уваги глядача запропонована лише версія.

/Дмитро Лінартович, виконавець головної ролі у фільмі «ТойХтоПройшовКрізьВогонь»

Зрозумійте: цей фільм – не хроніка. Тому що, якби ми знімали історичну хроніку-фільм, то треба було, напевно, факти. А це художній фільм, тому існує художній вимисел/

Робота над фільмом розпочалася у 2007 році, але через недостатнє фінансування, викликане кризою 2008-9 років, була вимушена призупинитися. Тому зйомка стрічки розтягнулася на цілих 5 років. Загалом на виробництво фільму витратили близько 16 млн. грн., 10 з яких профінансовані державою, а 6 млн. – продюсерські та інші залучені кошти.

/Володимир Філіпов, генеральний продюсер фільму «ТойХтоПройшовКрізьВогонь»

Сьогодні заробляти на українському кіно в кінотеатрах неможливо. Це у певному сенсі... Якщо ви у мене запитаєте, навіщо я цим займаюся з точки зору бізнесу, на це питання я навіть своїй дружині не можу відповісти, не те що вам/

Фільм можна вважати суто українським. Адже до роботи над ним долучилися лише вітчизняні актори, знімальна група та кіновиробники. Як зазначив під час зустрічі з журналістами актор Віктор Андрієнко, українське кіновиробництво спроможне роботи якісне кіно.

/Віктор Андрієнко, виконавець ролі полковника Смірнова

Погляньте, наскільки сильна акторська в нас база. Технічно ви побачите за фільмом, але наскільки акторськи. Ці актори вже працюють у російських серіалах, деякі вважають їх російськими акторами. Але, повірте: у нас дуже багато талановитих сильних акторів, багатоярусних/

/Віктор Андрієнко, виконавець ролі полковника Смірнова

Я офіційно заявляю: у нас є технічна база випускати якісний фільм, технічно світового рівня/

Полтавці з ентузіазмом відреагували на фільм про свого земляка. Зокрема, серед присутніх був і автор книги про Івана Даценка Олександр Щербаков. На його думку, історія, розказана у фільмі, надто далека від справжньої долі Даценка. Та й актор, який зіграв радянського льотчика, певен біограф, не схожий на нього.

/Олександр Щербаков, автор книги «Небо і земля Івана Даценка»

Сам образ Івана Даценка: він був високий, не темний, зі світлим волоссям, під два метри зросту, широкоплечий/

Вихід фільму «ТойХтоПройшовКрізьВогонь», певні його створювачі, ознаменував новий етап в українському кінематографі. Наразі режисер стрічки Михайло Іллєнко працює над картиною «Толока». У його планах – об'єднати три свої найгучніші фільми у трилогію, у якій «Толока» буде першим фільмом, «Фучжоу» – другим, а «ТойХтоПройшовКрізьВогонь» – її заключною частиною.

Стрічка новин