Небезпечний комфорт: вибіркове утеплення фасадів руйнує будівлю

За вікном тримається впевнений мінус, і найближчим часом чекати на своїх термометрах позначки вище нуля не доводиться. Щоб комфортно почуватися на вулиці, люди вдягають теплі речі, а щоб не змерзнути вдома - одягають свої квартири. Чи може утеплення фасадів нашкодити будівлі і як правильно все влаштувати, щоб не спотворити архітектурне обличчя міста, - дивіться у наступному сюжеті.

Прийнято вважати, що оптимальна температура в житлових приміщеннях повинна триматися в районі +20 - 22 градусів. Та коли за вікном -15, підтримувати цей діапазон стає дедалі важче. Щоб не змерзнути у власній квартирі, в хід іде все: хтось використовує обігрівачі, інші ж заклеюють вікна. Та все більше полтавців обирає зовнішнє утеплення квартир. Відтак з кожною зимою місто прикрашають все більше будинків із такими собі різнокольоровими латками. Таке стихійне поквартирне утеплення, – говорить головний художник міста Віктор Лущай, – окрім того, що псує естетичний вигляд будівлі, а відтак – і архітектурне обличчя міста, становить цілком реальну загрозу.

/Віктор Лущай, головний художник м.Полтава

Якщо утеплювати частково, то з точки зору будівельної фізики немає утеплення і руйнується будівля вцілому/

В місцях, де немає утеплення, – пояснює пан Віктор, – починає концентруватися волога, яка поступово знищує будинок, і додає: на жаль,

як показує практика, домовитися з усіма мешканцями будинку практично нереально. Рішення він вбачає в об'єднанні власників багатоквартирних будинків.

/Віктор Лущай, головний художник м.Полтава

Створення ОСББ, які б контролювали і забезпечували правильний хід утеплення будівель вцілому/

В іншому випадку, якщо ви вирішили утеплитися індивідуально, слід спочатку звернутися до балансоутримувача вашого будинку, тобто, до ЖЕДу, та подати докумети до Єдиного дозвільного офісу. На сьогоднішній день єдиного нормативно-правового акту, який би регулював питання утеплення фасадів, не існує. У Полтаві воно контролюється спеціальним положенням, яке вимагає списку дозвільних документів, кількість яких в різних випадках варіюється. Наприклад, якщо будинок є об'єктом культурної спадщини, доведеться отримати ще і дозвіл відповідного органу охорони культурної спадщини.

Стрічка новин