Сьогодні відбулась перша прес-конференція очільника Державної фінансової інспекції у поточному році

Нагадаємо: саме так із початку 2012 року перейменували контрольно-ревізійне управління. За підсумками минулого року було що розказати, та і попри реформування плани на рік поточний – немалі. Більше розкаже Крістіна Криженко.

На першій в цьому році прес-конференції очільник Держфінінспекції Михайло Кривошей і підсумки минулого року підбив, і про плани на рік поточний із пресою поділився. Говорить: попри реформування, яке в основному відбулось за рахунок існуючих вакансій і скорочень по районах, працюватимуть потужно. Те, що зміниться, – підхід до роботи.

/Михайло Кривошей, начальник Державної фінансової інспекції в Полтавській області

Чим ми можемо це перекрити? Якістю. Розпочнемо із нашого підходу до перевірок. Якщо взяти перевірку, то розпочати їх з відбору суб'єктів для перевірки/

Якщо є ризики втрати бюджетних коштів на підприємстві, тоді тільки йтимуть на перевірку, пояснює Михайло Кривошей. Все, аби не було так званих «порожніх» ревізій і втрати робочого часу. У пріоритеті – злочини у бюджетній сфері. Також – сподівання, що на законодавчому рівні відбудуться зміни стосовно попередження про перевірку у 10 денний термін у бік скорочення. Із одного боку, зазначає спікер, для сумлінних установ – це реальний час для підготовки, із іншого – купа часу, аби сховати чи вивезти документацію.

/Михайло Кривошей, начальник Державної фінансової інспекції в Полтавській області

Як ми можемо перевіряти підприємство, як, наприклад, ми прийшли в управління житлово-комунального господарства. Там начальник відділу прийшов до заступниці, та каже, що інформація конфіденційна. Але коли я втрутився, то через півгодини це перестало бути конфіденційним. Про яку конфіденційність може йти мова, якщо це має бути опубліковано у газетах/

До речі, стосовно результатів перевірки житлово-комунального господарства, в тому числі міста Полтава, продовжує Михайло Кривошей, можна буде говорити не раніше, ніж за місяць. Працювати у сфері ЖКГ ревізійники розпочали із 5 січня цього року. Серед великих порушників – освітяни. 11-ть осіб притягли до адмінвідповідальності через більш ніж півмільйонне порушення фінансово-бюджетної дисципліни, яку встановили в результаті проведеної ревізії відділу освіти Новосанжарської райдержадміністрації. Знайшли невідповідності і в освітян районів Полтави. Понад 2 млн. і 335 тисяч гривень по Октябрському і Ленінському відділах освіти відповідно. Загалом же за минулий рік встигли перевірити майже півтисячі підприємств, де було виявлено порушення на суму понад 70 млн. гривень.

Стрічка новин