Розпочали добре, а от зі стратегією не вгадали

Перша робоча нарада у 2012 році по житловому будівництву пройшла в стінах облдержадміністрації. Чи побільшає квартир у Полтавській області цьогоріч – знає Віталій Артамонов.

«Пріоритетні завдання житлового будівництва» – саме у такому руслі пройшла перша в поточному році робоча нарада під головуванням першого заступника губернатора Віктора Животенка. Розпочалась вона, щоправда, не надто оптимістично. Заступник голови облдержадміністрації констатував: у 2011 році Полтавщина план по житловому будівництву виконала лише на 70,9%, що сам Віктор Животенко назвав фактичним провалом.

/Віктор Животенко, перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації

Рвонули добре, майже в 2 рази збільшили рівень житлового будівництва, але зі стратегією помилились. Ми вибрали всі наші резерви, і в 2011 виявилося, що ми не змогли вийти на показник 2010 року/

Відповідно, у 2010 році в області було здано в експлуатацію 246 тисяч метрів квадратних житла, а в році минулому – лише 174. Віктор Животенко говорить: тут є об'єктивні причини. За рівнем загального будівництва Полтавська область утримує за собою тверде 5 місце в державі, а от у сфері житлового будівництва ресурсів не вистачає.

/Віктор Животенко, перший заступник голови Полтавської облдержадміністрації

Ми кілька разів звертались до Кабінету міністрів з тим, щоб нам встановили рівень житлової забудови на 2012 рік на рівні не вище 170 тисяч метрів. Ми просимо навіть менше, ніж здали в цьому році, адже ми бачимо, що не можемо здати більше/

Але для самих себе, зазначив Віктор Животенко, потрібно встановлювати планку на рівні 190 тисяч метрів квадратних, і з урахуванням всіх форс-мажорів, що можуть виникнути, вийти на запланований рівень або більший. Заступник губернатора також зазначив, що особливу увагу в цьому році приділять виконанню програм соціального житла та нових забудов, особливо – в регіонах.

Стрічка новин