Профілактика, профілактика і ще раз профілактика

Саме на цьому наголошував сьогодні на координаційній нараді з представниками правоохоронних органів обласний прокурор Андрій Миронов. Основною ж темою наради стало підбиття підсумків 2011 року та бачення покращення ситуації з розкриттям злочинів.

Протидія злочинності і корупції – така тема координаційної наради, яка пройшла під головуванням обласного прокурора Андрія Миронова. За рік минулий прокуратурі та правоохоронним органам у цій сфері вдалося досягти певних позитивних результатів: знизилась кількість тяжких злочинів, викрито та знешкоджено 17 злочинних угрупувань. До державного бюджету відшкодовано близько 42 мільйонів гривень. Та здебільшого зупинився прокурор не на похвалах, а на тих проблемах, які вирішити не вдалося.

/Андрій Миронов, прокурор Полтавської області

Залишаються нерозкритими близько 6 тисяч злочинів. Це майже кожен другий злочин, серед яких 2 з половиною тисячі – тяжких та особливо тяжких. Не здійснюються і розслідування злочинів минулих років, кількість яких перевищує 45 тисяч, а правоохоронці не змогли розкрити і тисячі таких злочинів/

Звернув увагу правоохоронців Андрій Миронов і на приховування злочинів працівниками міліції. Прокурор зазначив: подібні випадки повинні бути викорінені повністю, а прокурорів попросив звернути увагу не тільки на рядових міліціонерів, а й на керівників підрозділів.

/Андрій Миронов, прокурор Полтавської області

У 2011 році приховано кожний 28 злочин. Найбільша їх питома вага у місті Миргороді, Семенівському, Чорнухинському та Полтавському районах. При чому, відмова у відкритті кримінальної справи є найпоширенішим способом приховати злочин/

У співдоповіді з прокурором виступив і виконуючий обов'язки начальника УМВС області Олександр Шило. Останній зазначив, що у питанні приховування злочинів у керівництва правоохоронних органів дуже жорстка позиція і подібні факти в найближчому часі будуть унеможливлені повністю. Не заперечував міліціонер і тих проблем, які є у деяких сферах роботи.

/Олександр Шило, в.о. начальника УМВС України в Полтавській області

На сьогодні нічим похвалитися. Зросла кількість злочинів, скоєних у стані алкогольного сп'яніння, на 47% зросла кількість злочинів, скоєних неповнолітніми/

Особливу увагу Андрій Миронов та Олександр Шило закцентували на профілактиці злочинності, яка повинна проводитись постійно, а позитивні показники розкриття злочинів, на їх думку, мають стати не епізодичним фактором, а систематичним показником.

Стрічка новин