Громадська рада при Полтавському МВК вимагає від міського голови дотримання своїх статутних обов'язків

На черговому засіданні представники цієї структури обговорили проблеми вдосконалення системи обчислення витрат житлово-комунальних послуги та озвучили резолюцію, прийняту 20 січня 2012 року. Що не влаштовує членів ради - дізнавались і наші журналісти.

Чергове засідання обласної та міської Громадських рад пройшло у рамках обговорення нагальних питань та основної проблеми, яка турбувала Громадську раду останнім часом, – можливе підвищення тарифів на оплату житлово-комунальних послуг. Незважаючи на відміну рішення міськвиконкому від 28 грудня 2011 року про підняття тарифів на оплату послуг, Громадські ради винесли на порядок денний питання про регуляторний вплив впровадження цього рішення та розглянула можливості удосконалення системи оплати житлово-комунальних послуг.

/Станіслав Сердечний, голова Громадської ради при Полтавському МВК

Це питання, яке зачепило всі верстви населення і кожного окремо. Зокрема, ми пропонуємо введення автоматизованої системи обчислення витрат, яка здійснюється через електронні системи, і кожний може отримати на руки папірець, де бачитиме, які послуги і в якому обсязі виконуються і за що потрібно заплатити/

Щоб впровадити подібну систему, Громадська рада пропонує взяти на озброєння досвід Дніпропетровська і Харкова, де подібні системи вже працюють. Крім розгляду цього питання на обговорення винесли і резолюцію, прийняту на засіданні круглого столу 20 січня 2012 року після того, як 2 рази поспіль – 12 та 20 січня – міський голова Олександр Мамай не з'явився на засідання круглого стол для обговорення нагальних питань, а зокрема, неправомірності прийнятого рішення про підняття тарифів на житлово-комунальні послуги.

/Олексій Шаманенко, відповідальний секретар Громадської ради при Полтавській ОДА

На жаль, ми відмітили, що Полтавська міська влада постійно порушує чинне законодавство, причому в такому руслі, що це постійно йде на шкоду населенню/

У резолюції наводяться і відповідні приклади порушень. Тут згадується і неправомірне підняття тарифів на проїзд у громадському транспорті, прийняте у лютому 2011 року, і ігнорування міським головою обов'язку звітуватись перед територіальною громадою на відкритій зустрічі з громадянами не менш ніж один раз на рік, який закріплено у 62 статті Статуту територіальної громади, та вже вищезгадане прийняте рішення про підняття тарифів на житлово-комунальні послуги. У своїй резолюції Громадська рада вимагає від міської влади дотримання чинного законодавства та виконання всіх статутних обов'язків. До речі, на це засідання Громадських рад також ніхто з представників міської влади не з'явився. Ніяк не коментують резолюцію Громадської ради і у прес-службі Полтавської міської ради.

На засіданні розглянули і поточні питання: про прийняття нових членів до складу Громадської ради та виключення учасників останньої за власним бажанням.

Стрічка новин