Сніг кружляє і падає, комунальники кажуть – прибирають, водії – нарікають

Із запізненням у півтора місяці у третій декаді січня у Полтаву прийшла традиційна зима – із мінусовими температурами, вітром і великою кількістю снігу. Про прибирання останнього – наш наступний сюжет.

В Полтаві із минулої п'ятниці вже традиційно «неочікувано» настала зима.

Втім, полтавські комунальники запевняють: працюють на максимум із того, що мають. Минулої ночі, прикладом, стверджують – вийшло близько 20-ти одиниць техніки. Чистять і висипають на дороги піщано-сольову суміш, говорять, кількість її залежить від температури й інтенсивності опадів.

/Володимир Голохвастов, черговий майстер КП «Міська ШЕД»

В першу чергу прибираємо спуски, підйоми і основні маршрути транспорту. По околицях теж працюємо, але у другу чергу. Спочатку – там, де їздить громадський транспорт плюс медзаклади, станція швидкої, чергові лікарні/

Тим не менше у суботу зранку снігоприбиральну техніку полтавці побачили аж ближче до обіду. Вночі снігоприбиральна техніка не працювала – стверджують водії. І з початку робочого тижня, навіть якщо говорять комунальники – прибирають, то ситуація не надто приваблива. Якщо центральними вулицями ще можна проїхати, то, повернувши у провулки чи другорядні дороги, можна забуксувати. За інформацією пасажирів, поменшало і маршруток, водії яких, напевне, не вийшли через таку погоду та стан на дорогах на свої маршрути.

Полтавські водії оцінюють старання комунальників далеко не на «відмінно».

/бліци

- Та чистять начеб-то. Ледве, але чистять

-Машин немає, нічого не посипали, не чистили

-Я так рахую, що не дуже прибирають

- Стан доріг не в кращому вигляді/

Комунальники виправдовуються: водії самі не йдуть назустріч снігоприбиральній техніці. На додачу – іще паркують авто на ніч на вулицях. Тож прибирати доводиться одну і ту ж вулицю не один раз.

/Володимир Голохвастов, черговий майстер КП «Міська ШЕД»

Якщо колона – це 6 машин, то за один раз і то, в залежності від кількості опадів і від температурних показників. Буває за одну ходку, а буває – по кілька разів: до шести доходить. Чим менше техніки, тим частіше доводиться крутитися, тому що магістралі широкі – Велико-Тирнівська, Бірюзова, Фрунзе. Через надмірний потік транспорту у розширення меж міста існуючої техніки просто не вистачає. Раніше були заводи і організації, які мали трактори, машини снігоприбиральні, які нам допомагали/

Втім, комунальники із досвідом говорять: іще декілька років тому ситуація була іншою.

/Семен Солдатенко, екс-начальник КП «Міська ШЕД»

Комунальне підприємство працювало у цілодобовому режимі. У місто прибирати сніг виходило 40 машин – це були машини підприємства/

Але із грудня 2010 року, за словами Семена Солдатенка, ситуація стала в рази гіршою. Тому те, що сьогодні ми бачимо на дорогах, по-іншому і не може бути.

/Семен Солдатенко, екс-начальник КП «Міська ШЕД»

На даний час частина техніки здана у металобрухт, друга частка знаходиться, як-то кажуть, під забором. Зараз, наскільки мені відомо, в зміну виходить 7 одиниць техніки. Це для нашого міста дуже мало/

Для того, аби не було заторів і місто працювало без збоїв, у цілодобовому режимі, на переконання фахівців, має виходити 50 одиниць снігоочисної техніки.

Стрічка новин