Одна з традиційних зимових розваг – катання на ковзанах – скоро може стати для полтавців недоступною

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/1_X3aBsIgNUkW

Традиція відкриття ковзанок, відновлена у місті за минулої влади, поступово занепадає: ковзанки закриваються, а діти та студенти вже практично не мають можливості безкоштовно розважатися на льоду. Ситуацію з ковзанками у Полтаві досліджували наші кореспонденти.

Щороку із настанням перших холодів у Полтаві починали свою роботу 4 ковзанки зі штучним покриттям: у Павленківському парку, дві у парку «Перемога» та у мікрорайоні Левада. Створені за ініціативи попередньої міської влади для підтримки зимових видів спорту, популяризації здорового способу життя та організації змістовного дозвілля школярів, студентів та усіх полтавців, 3 ковзанки з 4 цієї зими так і не відкрилися.

Засмучує це і колишнього Полтавського міського голову, який для відродження зимової традиції витратив немало свого часу, сил та коштів.

/Андрій Матковський, голова фонду «Полтавська родина»

Чесно кажучи, ковзанки дуже дорогі для мене, це було у моїй передвиборній кампанії: через десятиліття Полтава почала кататися на ковзанах, з'явилися ковзанки і у плюсову погоду можна було кататися. І сьогодні, коли я дізнаюся, що стає менше ковзанок, що вони закриваються, я дуже засмучений та розчарований. Це дуже погано, тому що можна говорити, що сотні і навіть тисячі молодих людей проводили свій вільний час на ковзанках, а сьогодні я навіть боюсь думати, куди підуть ці молоді люди, коли не буде цих ковзанок/

За каденції Андрія Матковського на ковзанках щороку мали можливість безплатно кататися більше 15 тисяч дітей пільгових категорій, а ще – вихованці інтернатів, учні полтавських шкіл, студенти, а в окремі години – і всі охочі мешканці міста.

На сьогоднішній день на частково соціальній основі працює ковзанка у парку «Перемога». 2 рази на тиждень по дві години тут безкоштовно катаються учні дитячо-юнацьких спортивних шкіл. Для решти дітей ціна за квиток складає 10 гривень за півгодини, хокейні команди міста та району теж катаються платно. Але коштів, які заробляє ковзанка на відвідувачах, все-одно не вистачає, і утримувати її стає дедалі важче, – повідомила нам у телефонній розмові адміністратор ковзанки у парку «Перемога» пані Ірина. Ковзанка, яка працювала у Павленківськму парку, власне через нерентабельність і закрилася. Це не дивує Андрія Матковського, адже, на його думку, тільки спільна робота підприємців і міської влади могла б дати ковзанкам можливість існувати, а полтавцям – гарно та з користю для здоров'я проводити час.

/Андрій Матковський, голова фонду «Полтавська родина»

Сьогодні підприємці кажуть, що залишилися сам на сам ці своїми економічними проблемами, менше стало приходити людей, менше стали проводити змагання, це сьогодні нерентабельно. Ковзанка, як і спорт, не може бути рентабельною, і для того, щоб вони працювали, треба, щоб туди вкладали гроші підприємці. Влада повинна з одного боку популяризувати, з іншого – організовувати змагання, частково фінансувати з бюджету, для того, щоб кожна школа, кожен клас міг на уроках фізкультури кататися на ковзанах – це і здоров'я, і краса, це чудовий гарний вид спорту/

Ще на початку зими чиновники міськвиконкому говорили про те, що заливатимуть ковзанки біля шкіл. Ми зв'язалися із прес-службою міської ради за коментарями, та нам порадили звернутися в управління ЖКГ, бо саме вони повинні займатися цим питанням. Але дізнатися будь-яку інформацію нам так і не вдалося – впродовж дня начальник управління не знайшов часу відповісти на наші запитання.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію