У селі Коваліка Хрещення Господнє відзначили справжніми народними гуляннями

19 січня відзначалось велике християнське свято – Хрещення Господнє. По-справжньому народні гуляння цього дня з традиційним зануренням в ополонку та куштуванням страв української кухні влаштували мешканці села Ковалівки Полтавського району. На святі побували й наші журналісти.

«Увійди в хрещенську воду – гарну матимеш ти вроду» – саме таку назву для заходу обрали організатори святкування Водохрещі у селі Ковалівка Полтавського району. Цього дня на правому березі річки Коломак за участі відділу культури та туризму Полтавської райдержадміністрації та Ковалівської сільської ради відбулися справжні українські народні гуляння.

/Юрій Бублик, Ковалівський сільський голова

Четвертий рік хрещенського купання – і в цьому році ми вирішили поділитися цією традицією, зорганізували в Ковалівці свято, запросили усіх бажаючих. Я вважаю, свято вдалося/

Після традиційного освячення води отцем Володимиром перші сміливці пірнули у хрещенську воду. Їхній приклад наслідували десятки людей. Не лишився осторонь цієї традиції і сільський голова Юрій Бублик, він теж занурився у холодну воду.

/Юрій Бублик, Ковалівський сільський голова

Враження ідеальні. Оскільки це не перший раз, то до цих вражень я був готовий: сухенький рушничок, перевдягнутися... У цей день ніхто не хворіє/

Не злякали усіх охочих долучитися до відзначення Водохреща і цьогорічні хрещенські морози: на свято зібралося ледь не все місцеве населення. А ще прийшли до Коломаку освятити воду й скупатися мешканці сусідніх сіл та навіть полтавці, які спеціально приїхали до Ковалівки, аби взяти участь у святкуванні ВодОхреща.

/Надія, полтавка, яка долучилася до свята

Дуже гарно. Ми сьогодні тут вперше. Почули по радіо, що буде таке свято і з подружкою вирішили завітати. Подобається: дуже добре співають, щедрують, а скільки людей купається.

Приїхали, подивилися, як люди відзначають. Дуже гарно. А так, щоб самій якось так, то ні. А в принципі-то, ходимо в церкву, святимо воду. Ось, що саме основне/

Усі, хто цього дня пірнув у хрещенську воду, переконані: цього року хвороби їх оминуть.

/Бліци

- Майже кожного року беру участь. Почули рекламу, що тут буде хрещення води... Водичка тепла

- Можна сказать, що не дуже холодна, і не дуже гаряча вода. (А ти вперше купався на Водохреще?)

- Да. (А будеш продовжувати?)

- Звісно.

- Відчуття дуже хороші. Водичка благославенна. Пірнайте, очищайтесь!/

Святкування Водохреща не обмежилося лише освяченням води та зануренням в ополонку. Усіх присутніх на святі гостинно запрошували скуштувати смачних вареників від ресторану «Круча».

Стрічка новин