Полтавський МВК скасував рішення про підвищення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій

Полтавське обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України порушило справу за ознаками антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування з боку Полтавського міськвиконкому. Комітет рекомендував в 10-денний термін скасувати рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради стосовно збільшення тарифів на квартплату та зобов’язав виконавців послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій здійснити розрахунки тарифів в економічно обґрунтованому розмірі. Далі – у нашому сюжеті.

Останніми днями тема номер один у Полтаві – тарифи на квартплату, які з першого січня зросли у декілька разів. Нагадаємо, рішенням міськвиконкому від 28 грудня одноголосно затверджено нові розміри платні. З'явилися вони, щоправда, із запізненням, і на сайті міської ради.

Довго не було й коментарів від представників міської влади, аж нарешті цього понеділка міський голова Олександр Мамай, повернувшись з відпустки, особисто пояснив причини такого різкого підвищення.

/Олександр Мамай, Полтавський міський голова

Майже чотири роки ніхто не піднімав тариф. За чотири роки долар був 5 гривень - став 8, товари народного споживання подорожчали в півтор-два рази, мінімальна зарплатня піднялася. Енергоносії піднімають, бензин здорожчав, здорожчав. Ми мовчки беремо і платимо, чому ж комунальні платежі не повинні дорожчати?/

Такі кроки міської влади викликали неабияку хвилю супротиву громадськості. Попередник нинішнього мера Андрій Матковський, якого критикують за те, що він не підвищував тарифи, впевнений: перекладати всі проблеми на плечі простих полтавців – не правильно.

/Андрій Матковський, голова фонду "Полтавська родина"

Можно довго і багато говорити про проблеми у житлово-комунальному господарстві: про те, що подорожчали матеріали, зростає заробітна плата, подорожчав бензин і так далі. але з іншого боку, я хотів би сказати, що ЖКГ ніколи у нашому місті не було бізнесом, і не повинно бути бізнесом і само собою ЖКГ завжди було і повинно залишатися збитковим. Полтава завжди славилася найнижчими тарифами в Україні і як приклад, хочу сказати, що переднього скликання навіть у пік кризи знаходили можливість і виділяли мільйони саме для того, щоб не підвищувати тарифів. Простіше перекласти все на плечі людей, але десятки тисяч полтавців отримують мінімальні заробітні плати та пенсії і знаходяться на межі бідності. Як можна міській владі перекласти всі свої проблеми на плечі людей. Є маса варіантів, як вийти з цієї ситуації, і я думаю, що це під силу будь-якій владі/

Такої ж думки притримуються у громадській раді та вважають, що нові тарифи були прийняті міською владою всупереч закону, оскільки остання робила це ледь не таємно, не порадившись з громадою. Більше того, розібравшись з матеріалами, у членів громади виникло більше питань, аніж відповідей.

/Станіслав Сердечний, голова Громадської ради при Полтавському МВК

Нас обурює те, що коли ми самі підрахували кошторис, тобто, основну одиницю, то у нас виявилося у два-три рази менше, і виникає питання: чому? Надайте нам ваші розрахунки. Але до цього часу ми їх не одержали. Це нас обурює - незаконність, скритність, силове вирішення цієї проблеми/

/Володимир Голуб, голова Громадської ради при Полтавській ОДА

Коли міське житлове управління дає таку відповідь за підписом заступника голови, що ми не робили ніяких розрахунків і не подавали їх, тоді виникає питання: а хто ж робив і на базі чого підвищуються тарифи?/

На спільному засіданні громадських рад говорили навіть про те, що в разі, якщо міська влада та міський голова не прислухаються до думки полтавців – будуть діяти більш радикальними шляхами: аж до проведення референдуму про недовіру нинішнім керманичам.

Своє слово сказали і представники Антимонопольного комітету в області, які перевіряли тарифи: порушено справу за ознаками антиконкурентних дій органів місцевого самоврядування з боку виконавчого комітету Полтавської міської ради та рекомендовано в 10-денний термін:

скасувати рішення виконавчого комітету Полтавської міської ради стосовно збільшення тарифів на квартплату та зобов’язати виконавців послуг здійснити розрахунки тарифів в економічно обґрунтованому розмірі.

Такі новини з регіону занепокоїли навіть прем'єр-міністра України Миколу Азарова. Місцевих керівників, які допускають підвищення тарифів, він пообіцяв покарати.

/Микола Азаров, Прем'єр-міністр України

Які у них були підстави? Тарифи на електроенергію і на газ не збільшились ні на копійку. Бензин не подорожчав. Курс гривні стабільний. Всі основні складові собівартості комунальних послуг залишились незмінними. Чому ж місцеві органи влади під новорічні феєрверки «нащедрували» таке підвищення квартплати?/

Будемо сподіватися, що спільними зусиллями вдасться зупинити необгрунтоване підвищення тарифів у Полтаві та міськвиконком на чолі з міським головою будуть змушені відмінити своє рішення.

P.S. І поки готувалися новини, стало відомо, що у терміновому порядку Полтавський міськвиконком скасував своє попереднє рішення про підвищення тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.

Стрічка новин