В Україні на початку січня набула чинності постанова Кабміну про затвердження переліку платних послуг на перевезення тварин

Відео знаходиться в архіві

Ви можете переглянути його за посиланням:
https://yadi.sk/d/qt8rj556gP8Hr

Скільки коштує ветеринарний паспорт та свідоцтво на переміщення тварини та про що ще слід подбати, якщо у відпустку ви вирішили поїхати зі своїм улюбленцем, дізнаєтеся із наступного матеріалу.

На сайті Держветфітослужби України з'явилася інформація про те, що з початку січня набула чинності постанова Кабміну про затвердження переліку платних послуг, які надає Державна ветеринарна та фітосанітарна служба, а також органи та установи, що належать до сфери її управління. Це означає, що якщо ви вирішили взяти у відпустку улюблену тваринку, до вартості вашої путівки і квитка доведеться ще трохи витратитися. По-перше, отримати документи на тварину.

Документом вашого улюбленця є ветеринарно-санітарний паспорт, який можна отримати у Державних ветеринарних клініках. Коштує така ідентифікація особистості тварини 51,29 грн. Плюс окрема платня за аналізи та вакцинації.

/Наталія Бабич, лікар Полтавської державної міської лікарні ветеринарної медицини

Якщо даний документ у власника є, то з ним він повинен звернутися до ветеринарної клініки. Але там повинні бути вказані певні види вакцинації: проти сказу, комплексна вакцинація від інфекційних хвороб, повинна бути вказана обробка від екто та ендопаразитів/

У деяких європейських країнах, – продовжує пані Наталія, – обов'язковою є чіпізація тварин, тобто, введення під шкіру спеціального пристрою з ідентифікаційним номер живої істоти. Взагалі, перед тим як їхати за кордон, – радять ветеринари, поцікавтеся правилами, які діють у цій країні, щоб уникнути неприємних сюрпризів.

/Наталія Бабич, лікар Полтавської державної міської лікарні ветеринарної медицини

Наприклад, є обмеження по ввозу тварин за видом: Швеція та Данія не допускає собак бійцівських порід. А в Англії передбачений 6-місячний карантин у певних спеціалізованих закладах/

Якщо ж ви разом з твариною виїжджаєте за кордон на ПМЖ, то доведеться зібрати ще трохи паперів. Для власників собак та кішок – отримати свідоцтво про те, що ваш улюбленець не має племінної цінності. Для екзотичних тварин – представити у Державне управління охорони навколишнього природного середовища документальне підтвердження того, що тварина народилася в Україні та була придбана законним шляхом.

Коли все в нормі, ви отримаєте Ветеринарне свідоцтво для переміщення товарів і живих тварин. Для перевезення територією України такий бланк коштує 18 гривень 09 копійок. Та будьте уважні, Ветеринарне свідоцтво видається не пізніше 30 та не раніше 3 днів до виїзду.

Зібравши всі необхідні документи, поцікавтеся і вартістю послуг на перевезення тварин у транспорті. «Укрзалізниця», наприклад, вимагає від власників перевозити великих собак в окремому купе, оплачуючи його повну вартість. Дрібні тварини можуть подорожувати із господарями і сплачувати за проїзд, як за 20 кілограмів багажу.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію