Без неї не обходиться жоден святковий стіл

Мова – про рослинну олію. Які наразі існують основні вимоги до цього продукту, про види та поради фахівці у виборі олії – далі у випуску.

На прилавках магазинів та ринків, різних видів, якості і цін одне із чільних місць на кухні господинь продовжує посідати олія. Традиційна і найбільш вживана українцями – соняшникова. Вона, нагадують фахівці, буває кількох видів – нерафінована, рафінована і рафінована дезодорована.

/Надія Ремізова, начальник науково-дослідного випробувального центру харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія»

Нерафінована олія - це та олія, яка добута механічним шляхом. Вона найбільш корисна для людського організму, оскільки в ній збереглися всі необхідні компоненти/

Рафінована олія, продовжує Надія Ремізова, піддається хімічній очистці при температурі до 190 градусів і високому тиску. Вже не має такого насиченого кольору і, відповідно, є менш корисною. Якщо іще є припис «дезодорована» – це означає процес відбирання. Тобто, вона знеособлена – не має ні запаху, ні кольору. Якщо говорити про користь олії, то це склад вітамінів, фосфатидів і ненасичених жирних кислот. Серед «мінусів» цього продукту – наявність такої складної сполуки як бензопірену, який має властивості отрути. У навколишньому середовищі накопичується переважно у грунті, утворюється при згоранні вуглеводнів твердого палива. «Полтавастандартметрологія» – один із небагатьох центрів в Україні, хто здійснює перевірку складу бензапірену в олії.

/Надія Ремізова, начальник науково-дослідного випробувального центру харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія»

На превеликий жаль, цей показник гарно контролюється лише на експорті, але маленькі підприємства із невеликиим потужностями вкрай мало контролюють цей показник. Він визначений у розмірі 2 мг на один кг. І, на жаль, у нас при перевірці траплялися випадки граничного вмісту бензапірену в олії/

Крім цього, фахівці застерігають користувачів від рекламних трюків. По-перше, напис «олія без вмісту холестерину» – це норма, оскільки жодна рослинна олія не може містити холестерину – він властивий лише продуктам тваринного походження. Крім цього, наголошує Надія Ремізова, у олії не може не бути вітамінів Е і F. Якщо ж ви обрали вид, то краще брати пляшку із більш свіжою олією – вона буде кращою.

Стрічка новин