Полтавщина готується до відзначення 150-річниці від Дня народження Володимира Вернадського

Заходи, які пройдуть в області до цієї річниці, обговорювали сьогодні на робочій зустрічі у голови обласної ради Івана Момота.

На Полтавщині вже нині починають готуватися до відзначення 150-ої річниці від Дня народження вченого зі світовим ім'ям Володимира Вернадського. Визначитися із переліком заходів до цієї дати вирішили вже зараз. Полтавщина – область, де пройшли дитячі роки Володимира Івановича, тож залишитися осторонь визначної події, певен голова обласної ради Іван Момот, наш регіон не має права.

Робоча зустріч, що пройшла у голови облради, зібрала як представників туристичної галузі області, так і науковців, в тому числі – вчених Національної академії наук України.

/Анатолій Загородній, віце-президент НАН України

Тут є два крупних заходи, які хотілось би, щоб вони були реалізовані. Це, перше, відбудова, і це питання таке непросте, як ми розуміємо, відбудова садиби Вернадських, і створення на її основі такого культурно-просвітницького центру/

Саме з цим, певні учасники робочої зустрічі, виникне чимало проблем. Адже, за словами Івана Момота, ще немає ані кошторису, ані виділеної земельної ділянки під садибу. Втім, сподіватися лише на можливості обласного та держбюджетів не будуть, підтягнуть, пообіцяв голова обласної ради, і спонсорів. Посильну допомогу згодилася надати Національна академія наук, в чому числі – у проведенні археологічної експертизи. Ректор технічного університету Володимир Онищенко певен – це не завадить.

/Володимир Онищенко, ректор ПНТУ імені Юрія Кондратюка

Там ще є над чим попрацювати археологам, і фрагмент цієї цеглини я привозив до Національної Академії Наук і на засіданні організаційного комітету показував цю цеглину з відтиском не пам'ятаю якого року давності/

На базі вишу планується й проведення великої міжгалузевої конференції за участю вчених з різних країн.

Завершилася робоча зустріч у голови обласної ради виїздом до Шишацького району, на місце, де планується відновлення садиби Вернадських.

Стрічка новин