22 січня відзначатиметься День соборності України

До цієї дати традиційно приурочена маса заходів. Виставка, присвячена подіям, які стали основою для свята, цього дня відкрилась в облдержадміністрації. Стенди на тему Української революції бачила і наша знімальна група.

День соборності України відзначається 22 січня. Ця дата – не випадкова: саме в цей день у 1919 році було проголошено Акт возз'єднання Української та Західноукраїнської Народних Республік. Офіційно ця подія відзначається в Україні з 1999 року.

Виставка, що відкрилась в стінах обласної державної адміністрації, в представлених експонатах відображає основні події, які турбували Україну майже 100 років тому.

/Тарас Пустовіт, заступник директора Полтавського обласного архіву

Ми представили ті документи, що є найбільш інформативними. Це універсали, накази та вирізки з різноманітних указів. Не змогли ми обійти увагою і героїв Крут/

В експозиції також фотографії відомих політичних діячів того часу, які в умовах влади Директорії намагались будувати незалежну Україну. Представники і архіву, й облдержадміністрації говорять: вони не стають на бік жодної з сторін, просто намагаються висвітлити події, що відбувалися у 1917-20 роках.

/Микола Перепелиця, начальник Головного управління інформації та внутрішньої політики Полтавської ОДА

Ці постаті досить протиречиві. Треба розуміти, що вони діяли в дуже складних умовах, але в той же час виступали за різні політичні сили. Це все обумовлено складною ситуацією/

В обласній державній адміністрації повідомили: в День соборності України планується урочисте покладання квітів до пам'ятника Тарасові Шевченку.

Стрічка новин