Православні віряни 18 січня відзначають другий Святвечір, або голодну кутю

За день до великого свята – Хрещення Господнього – прийнято дотримуватись посту. Крім цього, ввечері вже починається освячення води особливим чином. Що це значить, знає Крістіна Криженко.

Напередодні Водохреща православні віряни святкують «Голодну кутю» або другий Святвечір.

/о.Василій, священик

В сьогоднішній день, оскільки це день напередодні свята, церква закликає людей до суворого посту, тобто, не вживати м'ясної і молочної їжі, оскільки завтра день Хрещення Господнього. Також була традиція у ці дні подавати милостиню, аби ці люди мали можливість це свято гарно відсвяткувати/

18 січня, як правило, на столах вірян ввечері – тількі пісні страви: смажена риба, гречані млинці, вареники з капустою, узвар і кутя.

/о.Василій, священик

В сьогоднішній день православна церква нагадує і закликає сьогодні і завтра православних християн про необхідність прийти до храму, бути співучасниками освячення води. Адже вода освячується лише раз на рік і називається агіасмою, тому що вона освячується великим чином освячення/

Священнослужителі наголошують: вода, освячена 18-го і 19-го січня, не має між собою відмінностей, оскільки освячується особливим чином. Саме вона має чудодійні властовості – освячує й іншу воду. Крім того, її традиційно зберігають впродовж року до наступного хрещення для використання у разі недуги і на освячення оселі, речей.

Стрічка новин