Кінець 2011-початок цього в Україні ознаменувався зростанням загального рівня безробіття

Про ситуацію з працевлаштуванням у Полтаві та про офіційні цифри зареєстрованих безробітних дізнавався Віталій Артамонов.

За даними Держкомстату, рівень зареєстрованого безробіття уцілому по Україні на 1 січня 2012 року становив 1,8% від загальної кількості населення працездатного віку. У грудні 2011 року кількість офіційно зареєстрованих безробітних зросла порівняно з листопадом на 16,9%, або на 69,7 тис. осіб, і на 1 грудня становила 482,8 тис. осіб. Директор Полтавського міського центру зайнятості Оксана Попова говорить: рівень безробітних у нашому місті за рік тримається на сталому рівні, і навіть зменшилась кількість офіційно зареєстрованих шукачів роботи. Якщо у 2010 році в Полтавскому центрі зайнятості зареєструвалося 9900 осіб, то у році минулому – на 800 осіб менше. Проте, говорить Оксана Попова, у 2012 році цей показник може значно змінитись.

/Оксана Попова, директор Полтавського міського центру зайнятості

Якщо не застосовувати важелів впливу, то можна очікувати зростання кількості безробіття/

Такі прогнози очільниця центру зайнятості пояснює процесом реформування та оптимізації, що започаткувала нинішня влада у державних установах. З Оксаною Поповою погоджується і директор Полтавського приватного центру зайнятості Андрій Добровольський. Структура, очолювана ним, у нашому місті працює вже близько 2 років і за цей час їй вдалося працевлаштувати близько 2 тисяч людей.

Директор зазначає: вже в кінці 2011 року та на початку 2012 відбулося помітне зростання кількості звернень від шукачів роботи. І причиною цьому він також вбачає реформування, що проводяться нинішньою владою.

/Андрій Добровольський, директор Полтавського приватного центру зайнятості

Процес цей довгий, але він потрібний. Потрібно виводити економіку з тіні, потрібно витісняти зарплати в конвертах, але це все не так швидко робиться/

Спеціалісти у цій сфері говорять: на перетині років досить важко робити якість конкретні висновки. Точнішою картина з кількістю безробітних у Полтаві буде вже в кінці першого кварталу 2012 року.

Віталіій Артамонов

Стрічка новин