17 січня, в роковини від дня смерті, Полтава згадує свого першого мера з часів Незалежної України – Анатолія Кукобу

На вшанування Почесного громадянина міста, будівничого Полтави та 5-тиразового міського голови біля його могили пройшла панахида, а у театрі імені Гоголя – вечір пам'яті.

17 січня 2011 року пішов з життя єдиний в Україні міський голова, якому громада довіряло місто 5 разів поспіль – Анатолій Тихонович Кукоба, який був мером Полтави у 1990, 1994, 1998, 2002 та 2006 роках. За час каденції Анатолія Кукоби наше місто почала свій новий відлік. Будівельник за освітою та покликанням, він зводив школи, лікарні, цілі мікрорайони міста. Прикрасив Полтаву сучасними архітектурними спорудами, встановив нові пам'ятники, збудував підземні переходи та відреставрував мости, а ще зробив безліч добрих справ для полтавської громади.

/Віра Кальник, голова ГО «Фонд захисту та підтримки талановитих дітей імені А.Кукоби»

Людина, яку любило і поважало все місто. Це людина, яка багато зробила для свого міста, яка любила своє місто, любила свій народ і з цією любов'ю він і пішов з цього життя/

Минулого року тисячі полтавців прийшли, щоб попрощатися із колишнім очільником міста. Рік потому на роковини від дня смерті Анатолія Тихоновича на Полтавському міському кладовищі, де його поховано, пройшла панахида: священики молилися за упокій його душі, а близькі та друзі ще раз згадували.

Цього дня біля могили Анатолія Кукоби зібралися тільки найближчі люди.

/Анатолій Лобач, директор ГО «Фонд захисту та підтримки талановитих дітей імені А.Кукоби»

Сьогодні на могилу Анатолія Тихоновича Кукоби прийшли найближчі люди: сім'я, друзі. Ми не планували зібрати велику кількість - прийшли ті, хто прийшли. Ми не ставили задачі скликати людей/

Альона В'язнікова

Мешканці міста, друзі та всі ті, хто знав Анатолія Тихоновича, мали змогу ще раз згадати його. На Вечір пам'яті Анатолія Кукоби у театрі імені Гоголя зібралося близько пів-тисячі чоловік. Серед них – керманичі міста та області, які знали першого міського голову Полтави особисто і, кажуть, багато чому у нього навчилися.

/Валерій Пархоменко, керівник апарату-заступник голови ОДА

У своїй роботі ми керувалися і будемо керуватися тими принципами, якими керувався Анатолій Тихонович Кукоба. Я хочу сказати, що його справи будуть жити у майбутніх поколіннях, тому що людина живе до тих пір, поки живе про неї пам'ять/

Пам'ять про Анатолія Тихоновича як 5-тиразового керівника міста, про справи, які він зробив для рідної Полтави, закарбувалася і на відеоплівці: на вечорі пам'яті глядачі мали змогу подивитися документальний фільм про Анатолія Кукобу «Сторінки життя», знятий журналістами нашого телеканалу.

У самому ж концерті участь взяли відомі полтавські творчі колективи: міський духовий оркестр «Полтава», зразкові танцювальні колективи, лауреати та дипломанти Всеукраїнських та міжнародних конкурсів, які свого часу підтримував Анатолій Тихонович.

Після концерту всіх охочих запросили пам'янути Почесного громадянина міста Полтава. Знайомі, друзі і просто пересічні полтавці разом віддали належне будівничому Полтави, який модернізував та осучаснив місто, зберігши його історичне обличчя. Йшлося на зустрічі і про увіковічнення пам'яті Анатолія Кукоби. Нагадаємо, минулого року, одразу після поховання, на честь Анатолія Кукоби збиралися перейменувати вулицю Пролетарську та присвоїти його ім'я Палацу дозвілля «Листопад». За словами директора Фонду захисту та підтримки талановитих дітей імені Анатолія Кукоби Анатолія Лобача, все, що залежало від фонду, вони зробили: відкрили музей та, власне, висунули ініціативу про перейменування до влади. У прес-службі Полтавської міської ради інформацію про спроби перейменувати Пролетарську нам підтвердили, але пояснили, що після кількох проведених громадських слухань у Ленінському районі міста громада не погодилася на перейменування через тривалу процедуру останньої та пов'язані з цим інші незручності, відтак, наразі справа залишилася на етапі пропозиції.

Стрічка новин