Полтавська земля здавна славилася своїми талантами

Поряд із вишивкою, гончарством та декоративним розписом чільне місце посідає і лозоплетіння. Майстриня, яка самотужки оволоділа технікою лозоплетіння, сьогодні представляла свої роботи у літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного.

Літературно-меморіальний музей Панаса Мирного часто презентує роботи майстрів Полтавщини. Цього разу тут відкрилася виставка «Ажурна лоза» Валентини Соколик.

/Лариса Олійник, молодший науковий співробітник Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного

Кожні 25-30 днів ми відкриваємо у музеї виставку якоїсь творчої талановитої людини. Зараз ми відкриваємо виставку з Карлівки. До цього в нас були виставки навіть з інших областей/

Валентина Соколик, стверджують музейні працівники, дивовижно відчуває матеріал, з яким працює. Майстриня створює з лози не тільки звичні предмети побуту, а й твори мистецтва. Їй підвласні мініатюра і майже монументальні форми. Лоза в руках пані Валентини перетворюється у надзвичайні скульптури.

/Валентина Соколик, майстриня лозоплетіння

Лозоплетінням я займаюся 17 років. Живемо ми біля річки, і там дуже багато росте лози. Ну лоза – це котики. І от я так зацікавилася і спробувала сама/

Земляки Валентини Соколик говорять: вона – надзвичайно талановита особистість. Її творчість з кожним роком все вдосконалюється, а її роботами зацікавлюється все більше професіоналів. Пані Валентина – учасниця обласних та всеукраїнських виставок спілки майстрів. Її твори представлені в експозиціях київських галерей та музеях Полтави.

/Валентина Соколик, майстриня лозоплетіння

Запрошують на різні свята: у Мар'їну долину, у Бузковий гай/

Колеги по цеху зазначають, що такий шлях, який пройшла Валентина Соколик, під силу лише справжнім талантам. Від самостійного навчання і до всеукраїнського визнання минув не один рік. Сьогодні ж, дивлячись на роботи майстрині, можна бачити гідний результат багаторічної наполегливої роботи.

Стрічка новин