З пересторогою працівники МНС готуються до Водохреща

Вони знають: сміливців, які за будь-яку ціну готові вийти на кригу та пірнути в ополонку – не бракуватиме. А щоб попередити небажані наслідки святкування, працівники рятувальної служби завчасно проводять роз'яснювальну роботу.

19 січня вся Україна відзначатиме одне з найбільших свят православної церкви – Водохрещення Господнє. Християни вважають цей день особливим і вірять, що вода 19 січня має цілющі властивості. Відтак, люди йдуть до найближчих водойм для того, щоб набрати цілющої води, а найсміливіші купаються, щоб очиститися від гріхів та відчути бадьорість духу. Та, як свідчить оперативна статистика Управління МНС України в Полтавській області, люди гинуть на водоймах області не лише влітку, але й у зимові місяці – не в останню чергу, саме на Водохреще.

/Олександр Шаманов, начальник Диканьського РВ МНС України в Полтавській області

Основна небезпека в цьому році – дуже тонкий лід, зараз його зовсім немає, але через тиждень може з'явитися. Основна небезпека буде під час сяткових заходів, бо люди, які вийдуть на лід, можуть провалитися/

Щоб попередити небажані наслідки святкувань, працівники Управління МНС області напередодні свята проводять роз’яснювальну роботу зі священнослужителями та прихожанами, нагадують основні правила поведінки на водних об’єктах у зимовий час.

/Віталій Шкаревський, керівник центру пропаганди УМНС України в Полтавській області

Вкрай треба бути обережними, купатися тільки в тих місцях, де це визначено, в кожному районі місця проведення обрядів будуть визначені, купатися під наглядом дорослих, не дозволяється ні в якому разі заходити у воду в стані алкогольного сп'яніння/

19-го січня під час проведення водохресних обрядів, які пройдуть у церквах та на водоймах, рятувальники будуть чергувати у посиленому режимі, щоб в разі необхідності прийти на допомогу.

Стрічка новин