У полтавських митників сьогодні – високі гості

Про підсумки роботи структури за 2011 рік, плани на майбутнє говорили на підсумковій нараді за участю Директора департаменту організації митного контролю та оформлення. Серед позитиву, який відзначив посадовець, – наші митники не пасуть задніх, доведений план перевиконують. Що зробили і що мають реалізувати за поточний, 2012 рік полтавські митники, розкажуть наші журналісти.

Про здобутки і напрацювання за рік минулий йшлось на підсумковій нараді Полтавської митниці. Серед запрошених – директор Департаменту організації митного контролю та оформлення Сергій Сьомка і губернатор області Олександр Удовіченко.

/Олександр Удовіченко, голова Полтавської облдержадміністрації

Зрозуміло, що ми живемо в унікальному регіоні і завдяки нашим поколінням маємо гарні показники у різних сферах і знаходимось у авангарді/

Серед головних пріоритетів роботи митниці – наповнення держбюджету. За цією статтею виконання на 111% і загальна сума у майже 2,3 млрд. грн. За звітний рік здійснений митний контроль та митне оформлення майже 40 тисяч вантажних митних декларацій. Обсяг експорту і імпорту зріс майже у 2 рази. В нашій митниці нині акредитовано понад 3 тисяч суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності.

/Геннадій Романенко, начальник Полтавської митниці

Встановлення чіткого контролю за дотриманням часових нормативів при митному оформленні декларацій. Середній час в режимі імпорту становить приблизно годину, на експорті - 42 хвилини. У порівнянні із першим кварталом 2011 року скорочення проходження часу оформлення по імпорту складає 5 разів/

В активі митниці – порушення 5-ти кримінальних справ та заведення 150-ти адміністративних справ про порушення митних правил. Вартість предметів правопорушення по справах склала понад 15 млн. грн. Тож наша область має гарний ресурс і не пасе задніх.

/Сергій Сьомка, директор Департаменту організації митного контролю та оформлення, член колегії Держмитслужби

Митниці вдалось вже розпочати реорганізацію і, не дивлячись на скорочення штату на 15%, вона не збавляє обертів/

Серед інновацій 2011-го у Полтавській митниці – запровадження митного оформлення вантажних митних декларацій однією посадовою особою(замість 6-ти підрозділів), пілотний проект з декларування, митних контролю і оформлення із застосуванням електронних вантажних митних декларацій. 12-ть підприємств регіону нині у лавах так званих «білих» і «зелених» списків. Створено митний пост «Лтава», який обслуговуватиме суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, що розташовані у Полтаві, Миргороді, Гадячі та 21 ройоні області. Завдання, поставлені на 2012 рік, – іще грандіозніші. По-перше – збільшення планки надходень до держскарбниці, іще більше скорочення часу митного оформлення товару упунктах пропуску.

/Сергій Сьомка, директор Департаменту організації митного контролю та оформлення, член колегії Держмитслужби

Аналіз неефективної роботи, усунення затримок. Із цією метою вже створено моніторинговий центр, на центральному і регіональному рівнях, тож ми можемо слідкувати фактично за всіма нашими працівниками/

Також, зазначає Сергій Сьомка, очікують передачі функцій служби міжнародних автоперевезень, покращена робота в рамках проведення Євро-2012, інформатизація і автоматизація. Зокрема, створення інформаційних терміналів, аби максимально усунути суб'єктивний фактор. Продовження створення митних постів і кінологічних служб.

Стрічка новин