Нацбанк до Нового 2012 року презентував черговий подарунок нумізматам

Пам'ятна монета «Рік Дракона» номіналом 5 гривень – це продовження серії «Східний календар». Роздивлялись її наші журналісти.

Новий рік – і нова монета від Нацбанку. Перший державний випуск монет України було здійснено 7 травня 1995 року. Нині вже зроблено понад 20 тематичних серій колекційних монет.

/Ірина Городницька, прес-секретар управління НБУ в Полтавській області

Серія «Східний календар» була започаткована у 2006 році введенням в обіг пам'ятної монети «Рік Собаки». Згодом до неї увійшли монети «Рік Свині», «Рік Пацюка», «Рік Бика», «Рік Тигра», «Рік Кота». Наприкінці грудня 2011 року було введено в обіг іще одну монету – «Рік Дракона»/

В оточенні стилізованого рослинного орнаменту в лубочному стилі зображено дракона, око якого виготовлене із цирконію оранжевого кольору.

/Ірина Городницька, прес-секретар управління НБУ в Полтавській області

Монета виготовлена зі срібла 929 проби номіналом 5 гривень/

Над цією композицією і під нею розміщені фігурки всіх 12-ти символів східного календаря. Монети є дійсним платіжним засобом на території України та обов'язкові до приймання без будь-яких обмежень за їх номінальною вартістю до всіх видів платежів, а також для зарахування на розрахункові рахунки, вклади, акредитиви та для переказів.

Стрічка новин