Завжди актуальне питання, незалежно від пори року і свят, – репродуктивне здоров'я населення

У міському клінічному пологовому будинку говорять: раді бачити майбутніх мам і тат ще до того, як вони почали чекати на поповнення. Аби народити здорову дитину, певні, сюди слід приходити ще на етапі планування вагітності.

Ось у цій кімнаті в міському пологовому будинку проводиться школа відповідального батьківства. Тут, згідно із затвердженими темами, всі відповіді на питання: коли, як і що ще потрібно зробити, аби дитина народилась здоровою. Тутешні лікарі переконують: правильно чинять ті батьки, які приходять у заклад іще на етапі планування вагітності. Адже нині, зазначають, мало просто хотіти народження дитини, треба до нього готуватись.

/Наталія Петрова, акушер-гінеколог Полтавського міського клінічного пологового будинку

Люди можуть мати хвороби, про які вони навіть не знають, можуть ходити і почувати себе здоровими. Крім того, мама може мати хронічні захворювання, які потім можуть мати негативний вплив на розвиток плоду/

Крім відомих ВІЛ, сифілісу, гонореї, слід остерігатися і ТОРЧ-інфекцій, наголошує фахівець. Адже саме вони мають пошкоджуючий на розвиток плоду ефект.

/Наталія Петрова, акушер-гінеколог Полтавського міського клінічного пологового будинку

Якщо б батьки приходили завчасно до гінеколога і обстежувались, проблем можна було б уникнути, це не фатально. І, роблячи аналіз попередніх років, можна сказати по жінкам, які готувались до вагітності, що там не було репродуктивних втрат/

Наталія Петрова певна: вагітність – це не час для обстеження, лікування і консультацій. Виношувати дитину майбутня мама має повністю здоровою. Нині ж закликають батьків піти шляхом світового досвіду і вдатися до фалатопрофілактики: упродовж перших 12-ти тижнів вагітності жінкам радять вживати фолієву кислоту, яка знижує ризик виникнення вад у плоду. Дозу слід узгоджувати із лікарем.

Стрічка новин