Традиційним у Полтаві стало проведення «Різдвяного вечора духовної і вокально-хорової музики»

Цього року мистецький захід, проведений з благословення Архієпископа Полтавського і Миргородського Филипа, був присвячений 290-річчю від Дня народження нашого земляка преподобного Паїсія Величковського.

У дні різдвяних свят з благословення Високопреосвященнішого архієпископа Полтавського і Миргородського Филипа Полтавська Єпархія проводить ряд заходів духовно-мистецького спрямування. Серед таких – і проведення традиційного «Різдвяного вечору духовної і вокально-хорової музики». Цього року концерт присвячений 290-річчю з Дня народження преподобного Паїсія Величковського.

/ієромонах Афанасій (Бідний), клірик Серафимівського храму м. Полтави

Це всесвітньовідомий святий. Уроженець міста Полтави, який народився в 1772 році у родині полтавського протиєрея Іоана Величковського, який був настоятелем Соборної Успенської церкви/

Паїсій Величковський завжди пам'ятав свій рідний Полтавський край, продовжує ієромонах, хоча все життя прожив далеко від рідної землі – на Афоні, у Молдавії. Число його наслідувачів та учнів перевищувало 700 чоловік.

/ієромонах Афанасій (Бідний), клірик Серафимівського храму м. Полтави

Саме його учнями були засновані відомі монастирі, як Глинська кустинь. Преподобний Паїсій вважається засновником старчества – школи духовного подвижництва, де духовний досвід передавався від старця учням/

На концерті, присвяченому пам'яті святого, пролунали різдвяні колядки, церковні піснеспіви та народні твори. Більш ніж тисячну аудиторію вражали виступами архієрейський змішаний хор Свято-Макаріївського кафедрального собору Полтави, хори інших полтавських храмів, камерний хор імені Павла Лиманського та колективи вищих навчальних закладів міста.

Стрічка новин