За дітей і на дітей платитимуть більше, грошей має вистачити на всіх

Разом із прийняттям головного документу країни на рік поточний зросли і розміри державної допомоги відповідним категоріям отримувачів. Хто, за що і скільки отримуватиме – дізнайтесь із наступного матеріалу.

Прийняли бюджет, підвищили прожитковий мінімум для конкретних груп населення – дітей до 6-ти років, від 6-ти до 18-ти, працездатного і непрацездатного населення, збільшились, відповідно, і розміри державної допомоги.

/Надія Чеверда, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Октябрського РВК м. Полтави

Однією із наймасовіших видів виплат є виплати по народженню дитини. Вони обраховані на першу дитину у розмірі 30-ти прожиткових мінімумів, на другу – 60-ти прожиткових мінімумів, на 3-тю і наступні – 120-ть прожиткових мінімумів встановленого мінімуму для дітей до 6-ти річного віку/

Якщо ж говорити в грошовому еквіваленті, то на першу дитину батьки отримують 26 тисяч 790 гривень, на другу – 53 тисячі 580 гривень, на третю і кожну наступну – 107 тисяч 160 гривень. Фахівці наголошують: ці суми будуть пропорційно зростати впродовж року 5-ть разів – з січня, квітня, липня, жовтня і грудня місяця. Одноразова сума у місяць народження дитини буде виплачена батькам у сумі 10-ти прожиткових мімінумів. Потім – пропорційно – рівними долями: 24, 48 чи 72 місяці на першу, другу чи третю дитину відповідно. Зростуть і допомоги по догляду за дитиною по досягненню нею 3 річного віку.

/Надія Чеверда, заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Октябрського РВК м. Полтави

Законом передбачено виплати у сумі 30-ти або 50-ти % прожиткового мінімуму згідно з віком дитини за мінусом сукупного доходу сім'ї/

30 чи 50% від прожиткого мінімуму відповідно до віку дитини виплачуватимуть матерям-одиначкам, зміни відбулись і у виплатах опікунам, інвалідам із дитинства. Останніх розділили на 2 групи: А і Б, в залежності від складності форми захворювання. В кінці року на різні групи, за словами Надії Чеверди, був зроблений перерахунок, і нині всі отримувачі одержують виплати у нових розмірах. Фінансування здійснюється у повному розмірі. В Октябрському районі міста для зручності людей оновили стенди, підготували роздатковий матеріал. Прийом ведуть без обідньої перерви. До речі, попередньо записатися на останній можна за телефоном гарячої лінії.

Стрічка новин