Цього дня 443 роки тому в Англiї вiдбувся розіграш першої у свiтi державної лотереї

Про особливостi українського колеса фортуни, чому полтавці грають в лотерею та найбільший джекпот дивіться у наступному сюжеті.

11 сiчня 1569 року в Англiї вiдбулася перша у свiтi державна лотерея. Та своїм корінням «лотерея» сягає глибокої давнини: згідно з міфами, давньогрецькі воїни тягнули з шолома камінці, один з яких давав право битися з Зевсом. Це була своєрідна лотерея: або померти, або залишитися в живих.

В Україні офіційна історія лотереї почалася із радянського «Спортлото» у 1970 році. Зараз, хоча державна монополія на випуск та проведення лотерей прямо не закріплена законом, в Україні діють виключно державні лотереї. Державними вважаються ті, які передбачають наявність призового фонду у розмірах не менш як 50% від суми отриманих доходів, а також відрахувань до Державного бюджету України в розмірі не менше ніж 25% від доходів, що залишаються після відрахувань до призового фонду. У бюджеті 2011 року закладена стаття доходу у близько 65,9 млн. гривень з «відрахування коштів, отриманих від проведення державних грошових лотерей».

За більш ніж 40 років історії в Україні склався повний спектр розваг для шукачів лотерейної удачі: числові, бінго та навіть інтернет-лотереї.

/Альона В'язнікова, журналіст

Та не втрачають своїх позицій і миттєві розіграші. Витративши 5 гривень, можна в мить збагатитися на 100 000.

На жаль, цього разу виграти не пощастило, і ми даремно витратили 5 гривень/

У Європі за статистикою в лотерею грають 60% жителів. При цьому найбільше в надії придбати щасливий квиток витрачає середньостатистичний німець – близько 800$ в рік, англієць витрачає близько $150 на рік. Росіянин і українець – близько $1 на рік.

Полтавців серед шукачів легкої здобичі теж вистачає.

/продавчиня лотерей

- Чи багато полтавців грають в лотерею?

- Звичайно.

- Які найпопулярніші?

- В принципі, вони беруть все, і миттєві, і «Мегалот», і «Забаву»/

Статус та вік для азарту особливого значення не мають, – продовжує продавчиня.

/продавчиня лотерей

Грані ніякої взагалі, вік дуже різний/

Деякі купують квитки заради гри, не розраховуючи на виграш. Інші, навпаки, сподіваються заробити «легкі» гроші.

/Бліци

- Я грав, і вигравав, тому що це цікаво, це розвиток таких подій, як щастя. Я вигравав 2500 гривень у маленьких лотерейках за 2 гривні, і це було цікаво

- Грали і трішки вигравали, а чому це робили? Бо нема чого робить

- Звичайно, грали, з особистої цікавості, але майже не вигравали

- Хотілося виграти гроші якісь великі

- Усі грають, люблю азарт/

Такі любителі азарту ризикуть колись виграти великі гроші: найбільший джекпот за історію лотереї склав 365 мільйонів доларів і дістався мешканцю Небраски в Америці.

Стрічка новин