Цей садок особливий, тому що дітей тут виховують із особливими потребами

У дитячому садочку інтернатного типу, що в Октябрському районі міста, підбирають спеціальні методики практично під кожного вихованця. Не останнє місце тут посідає й тваринотерапія. На одному сеансі останньої побувала й Крістіна Криженко.

У світі практика тваринотерапії, чи, говорячи мовою оригіналу «єнімал» чи «зоотерапії», відома давно. На базі дитсадочку інтернатного типу для дітей із вадами розвитку із 1996 року почали збирати методики по крупинах і головне – адаптувати їх під своїх вихованців. Розпочинали, пригадує очільниця закладу, із морської свинки Пусі. Нині маленьких мешканців у зоокімнаті вистачає.

/Любов Січкар, директор НВК інтернатного типу для дітей з вадами розвитку

Чому їх так багато? Тому що ми кожну тваринку підбираємо під своїх дітей. Цей кролик підходить тій дитині, а цей – ось цій (зайчики, як вони їх називають/

Психологи стверджують: на практиці доведено, що спілкування із тваринами має позитивний вплив на психо-емоційний стан людини. Для дітей із вадами розвитку ефект від спілкування з тваринками – ще більш помітний.

/Наталія Сухіна, психолог

Для кожної групи дітей, враховуючи основне захворювання, враховуючи розвиток інтелектуальних здібностей, існують свої зоотерапевтичні завдання. Але найперше наше завдання, коли дитина потрапляє у садочок, – це полегшити її адаптацію, оскільки це стрес для дитини, це її часткове відлучення від батьків, новий колектив/

Серед позитиву від спілкування із тваринками відзначають і зниження рівня емоційної напруги, покращення настрою, малеча просто відволікається. Водночас – це і розширення знань про навколишній світ, вивчення законів природи.

/Наталія Сухіна, психолог

Для дітей із особливими потребами таке спілкування дає позитивні зрушення в інтелектуальній і психо-емоційній сфері. У дітей знижується рівень тривожності, рівень агресії, покращується самооцінка, розвиваються комунікативні здібності/

Якщо ж говорити про дітей-аутистів, то для них , перш за все, важливе поборювання страху спілкування із тваринами. А головне, резюмує Наталія Сухіна, догляд за тваринкою, її годування поступово формує позитивні установки: «Я хороший, добрий», «Я можу».

Заняття тваринотерапії триває в середньому 30-40 хвилин десь раз на тиждень. Втім, переконують тутешні вихователі, говорити про сталу цифру не слід – все робиться із врахуванням індивідуального розвитку дитини.

/Любов Січкар, директор НВК інтернатного типу для дітей з вадами розвитку

Зараз ми практикуємо таке: якщо у дитини є потреба у спілкуванні із твариною, ми її віддаємо у сім'ю, додому. І якщо батьки помічають позитивні зрушення, дитина із тваринкою спілкується, доглядає її, ми її просто даруємо/

Актуальна нині дельфіно- чи іпотерапія, зазначають у садочку, доступна не всім батькам, а, маючи вдома маленьку тваринку, дитина вже починає почувати себе дорослою по відношенню до неї і, відповідно, реалізує свої можливості.

Стрічка новин