На середину січня синоптики прогнозують кучугури снігу

Грудень та перша декада січня цього року видалися аномально теплими і зовсім безсніжними. Як розважаються полтавці взимку без снігу, а головне – чи дочекаємося ми таки кучугур снігу цієї зими, дізнаєтесь з наступного сюжету.

На календарі 10 січня, а за вікном зеленіє трава та вже набрякають перші бруньки. Цього року початок зими видався досить теплим, але така європейська погода у Полтаві взимку – вже не вперше.

/Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського обласного центру з гідрометеорології

Грудень 2011 року видався аномально теплим, середня температура була вище 1 градусу тепла, що на 5 градусів вище за кліматичну норму. Така погода хоча і аномальна, але вона була не так давно: взимку 2006-2007 року/

Як і минулого разу, – продовжує синоптик, – цьогоріч зимова спека супроводжується великими опадами у вигляді дощу. Та навіть така антизимова погода не заважає полтавцям гарно проводити час. Чим зайняти себе, мешканці міста, кажуть, знають.

/Бліци

– Взагалі можна робити те, що і влітку, відсутність снігу – це ще не привід, щоб не було будь-яких розваг – розваги кожен сам собі вигадує

– Піти погуляти з друзями в будь-який торговий центр

– Лежати дома на дивані, або поїхати кудись, де є сніг

– Асфальтом покидатися, пограти в сніжки багнюкою/

Втім, синоптики обіцяють, що вже найближчим часом снігову бабу можна буде зліпити зі справжнього снігу. Вже 12 січня температура повітря знизиться до 0 – 5 градусів, а на території Полтавщини очікуються слабкі опади у вигляді снігу. Втім, напередодні Старого Нового року характер погоди взагалі різко зміниться: в цей період очікується проходження досить активного циклону з північного заходу та його атмосферних фронтів.

/Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського обласного центру з гідрометеорології

Це призведе до опадів у вигляді снігу, місцями 13-14 січня очікується сильний сніг, буде сильний вітер, що призведе до хуртовин, і, нарешті, утвориться сніговий покрив/

З 15 січня температура ще знизиться, місцями на півночі буде сягати 18 градусів морозу уночі. Вдень температура коливатиметься від 4 до 9 морозу. Зі зниженням температури зменшиться і кількість опадів.

Втім, сувора зима, прогнозують синоптики, завітає ненадовго: вже у 3-ій декаді січня знов потепліє.

Стрічка новин