За політичні плакати та скандування на матчах хочуть штрафувати

У Верховній Раді на розгляді – проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо забезпечення громадського порядку та безпеки до, під час та після проведення футбольних матчів). Що хочуть змінити і яка ситуація нині у Полтаві із політичними і расистськими гаслами на матчах – тему досліджували наші журналісти.

Поведінку фанів на масових спортивних змаганнях вирішили врегулювати законодавчо. За плакати, банери та прапори політичного характеру, або інші носії, які зачіпають честь і гідність офіційних осіб, арбітрів змагань, команди суперника, чи їхніх вболівальників на матчах ЄВРО-2012 пропонують штрафувати або карати виправними, чи громадськими роботами. Про це йдеться в Проекті Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо забезпечення громадського порядку та безпеки до, під час та після проведення футбольних матчів). Якщо депутською більшістю цей закон буде прийнято, то таким чином вони заборонять також скандування ксенофобського, расистського, антисемітського та дискримінаційного характеру.

У законопроекті також передбачили відповідальність за ініціювання бійок та переміщення між секторами спортивної споруди, що загрожують громадському порядку та безпеці. Карати будуть не лише за використання піротехнічних засобів на стадіоні, а й за саме пронесення їх на територію об'єкта. Речник полтавської міліції Юрій Сулаєв говорить: іще без внесення запропонованих змін, вони вже починають працювати на випередження. Вже є чітка схема роботи як із нашим фан-клубом, так і зустріч і супровід вболівальників від команди суперника.

/Юрій Сулаєв, начальник ВЗГ УМВС України в Полтавській області

Вони абсолютно адекватні люди, йдуть на контакт із правоохоронцями, вони приходять на матч активно підтримати свою команду. Ми не затримуємо і не складаємо протоколи на тих, хто веде себе в рамках законодавства./

Очільник прес-служби ФК«Форскла» Артем Лобанов говорить: практика роботи на упередження є і у них.

/Артем Лобанов, керівник прес-служби ФК"Ворскла"

Футбольний клуб "Ворскла", наші стюарти, які відповідають за зміст банерів, які є на фанському секторі, кожного разу звісно перевіряють їх зміст. Тож навіть якщо людина захоче це зробити, це буде дуже складно./

Крім того, фани, за словами Артема Лобанова, приходять на матч виключно для того, аби повболівати за улюблену команду, а не прорекламувати свої політичні чи расистські вподобання.

/Артем Лобанов, керівник прес-служби ФК"Ворскла"

Вже за багато-багато років, я навіть на пам'ятаю точно, не було жодного випадку на стадіоні, як місці для проведення культурно-масових захоів і футбольних матчів зокрема будь-яких проявів політичних гасел. Все ж таки хто хоче, займається цим за межами стадіону, останній же має залишатися цілком аполітичним./

Такої ж думки притримуються і самі фани. Шанувальник «Ворскли» із 5-ти річним стажем Олександр переконує, вони приходять на футбол із однією метою.

/Олександр Ананенко, фанат ФК"Ворскла"

Підтримати команду, показати емоцію. Можливо, хтось цього не розуміє, але для нас це норма./

Наші спікери говорять: 100% не застрахований ніхто, однак Полтава вже зараз починає потроху йти по європейсьокму шляху вболівання за гру мільйонів.

/Олександр Ананенко, фанат ФК"Ворскла"

Ми як би ніколи і не були прихильниками якихось політичних акцій, ми не за це. Політика взагалі це не досить прозоро і мені особисто це просто не цікаво, це не для мене./

Стрічка новин