Вифлеємський вогонь запалав сьогодні в Полтаві

Вже традиційно 6 січня скаутська організація «Пласт» передає його церкві. Більше, про шлях святого вогню та традиції пов'язані з його передачею – знають наші журналісти.

Цього року виповнюється 25 років з того часу, коли австрійські скаути започаткували традицію передачі вогню з Віфлієму. Цей вогонь горить постійно у Віфліємі, у церкві, що стоїть на місці народження Ісуса Христа. В скаутському поясненні цей вогонь символізує очікування під час посту та повну жертовність. Щороку близько 10 тисяч скаутів по всій Україні, протягом січня дарують цей вогонь різним церквам, дитячим будинкам, лікарням, одиноким людям як символ добра та надії. В Полтаву цей вогонь приходить починаючи з 2004 року. В кінці грудня Віфліємський вогонь приїжджає до Києва, а вже звідти пластуни розвозять його по всій Україні, підтримуючи його сяйво протягом всього часу.

/Михайло Левицький, член національної скаутської організації "Пласт"

Вогонь зберігається в лампадці, там горить свічка. Ми його привозимо в Полтаву якимось транспортом і зберігаємо його, постійно міняємо в ньому свічки./

Віфліємським вогнем підпалили всі свічки в храмі і присутні також могли підпалити свої свічки від цього святого полум'я. Станом на сьогоднішній день Віфліємський вогонь палає в резиденції Папи Римського, Європейському парламенті, численних державних установах та містах Європи та України.

Стрічка новин