Із першого дня поточного року зросли й пенсії

Так звана «середня» пенсія по області нині складає тисячу сто пятдесят дев'ять гривень, що на 22 гривні більше, ніж минулоріч. Поруч із цим зросли і надбавки за догляд, по утриманню, втраті годувальника, тощо.

Хтось після Нового року відпочивав, а ми одразу почали працювати, розповідають в Головному управлінні Пенсійного фонду області. Перші дні роботи пов'язують із виплатами нових, перерахованих пенсій.

/Валерій Руденко, начальник ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області

Традиційно на початку року із прийняттям Закону про державний бюджет, передбаено зростання прожиткового мінімуму. І він напряму пов'язаний із мінімальними виплатами непрацездатним особам, тобто виплатами пенсій./

«Середня» пенсія по Полтавській області нині складає 1159 гривень, що на 22 гривні більше, ніж минулоріч і нині більша за мінімальну майже на 338 гривень. Це, говорять, хоча і невеличке, однак зростання. Поряд із цим, зазначає Валерій Руденко, збільшились і надбавки за догляд, на утримання, по втраті годувальника, виплати шахтарям, військовим пенсіонерам. Наприклад чорнобильці, в середньому отримуватимуть по 2,5 тисячі гривень. Загалом пенсії перерахували понад 380-ти тисячам мешканцям області. Однак, проблемним залишається питання по дітях війни – бюджет-2012 обмежений, тож виплати цій категорії будуть здійснюватися в межах асигнувань. Сам же графік виплат, переконують, попри святковий січень не порушуватимуть.

/Валерій Руденко, начальник ГУ Пенсійного фонду України в Полтавській області

Ми подбали про те, аби у нас було накопичення. оскліьки потреба у коштах на область на січень складає понад 570 млн.грн. У перший робочий день дні січня були підготовлені фінансові документи і з 4 числа день в день розпочалис виплати як по поштовим відділенням, так і по банках, у яких обслуговуються пенсіонери./

Загальна перспектива на січень, підсумовує Валерій Руденко – позитивна.

Стрічка новин