З 1 січня поточного року вступив в силу пункт Постанови Кабміну, що передбачає обов'язкове обладнання платних парковок у містах України паркоматами

В іншому випадку – вони опиняються поза законом. Де і чи встановлені паркомати у Полтаві - сьогодні вишукували наші кореспонденти. З'ясували - їх немає - а гроші за парковку у місті продовжують збирати.

В минулому році депутати погодили – безкоштовно припаркуватися в центрі Полтави можливо максимум на 10 хвилин. Із осені в нашому місті з'явились платні парковки. Чоловіки в оранжевих жилетах із надписом «паркувальник» почали брати по 50 копійок за годину парковки авто. Такий збір данини мав завершитись фактично із боєм курантів. Із 1 січня поточного року вступив в силу пункт Постанови Кабміну, датований 3 грудня 2009 року. Він передбачає, що платні парковки в містах Україні обов'язково повинні бути обладнані паркоматами – спеціальними терміналами, які використовуються для оплати часу, упродовж якого транспортний засіб перебував на парковці. Самі ж паркувальники говорять: у своїй роботі керуються рішенням сесії, однак, водії крокують в ногу з часом і про законодавчі зміни знають, тож платити почали не всі.

/паркувальник:

-Деякі платять, інші не хочуть, після того як почули про ці зміни./

Із платниками і неплатниками-водіями за день один парковщик збирає десь півсотні гривень. Щодо встановлення паркоматів, певні, перспектива – дуже туманна.

/паркувальник:

Чув щось, але точно не знаю. Начальник казав, що навряд чи таке у нас буде - вони дуже дорого коштують./

Опитані нами водії говорять: відпочатку були проти появи у місті платних парковок. Нині – тим паче.

/Бліци водіїв:

-Взагалі, на якій підставі вони беруть гроші? Дороги просто жахливі, ями старшні. Якби у місті щось робилось ці гроші кудись йшли - дороги робили, ями латали, дітям у інтернатах допомагали - тоді не шкода було б давати ні гривню, по п'ять би давали.

-А вважаю, що якщо ці гроші нікуди не ідуть, то і брати їх незаконно./

Очільник КП«Полтава-сервіс» Юрій Пантюх від коментарів наразі утримався. Ми традиційно залишаємо право за всіма зацікавленими сторонами висловити свою думку з приводу даної ситуації.

Стрічка новин