28 грудня на засіданні Полтавського міськвиконкому одноголосно затвердили нові тарифи на утримання будинків та прилеглої території

Із 1 січня відповідно до рішення за «комуналку» полтавці повинні будуть сплачувати в 2, а подекуди і майже в 4 рази більше. Причини та доцільність підняття «комунальних» тарифів зараз перевіряє Полтавське обласне теруправління антимонопольного комітету України.

З 1 січня у Полтаві квартплата нараховуюється за новими, збільшеними тарифами. Підняття вартості житлово-комунальних послуг одноголосно затвердили на засіданні Полтавського міськвиконкому 28 грудня.

Відтепер плата за послуги з утримання комунальних будинків та прибудинкових територій буде нараховуватися окремо по кожному ЖЕКу і навіть кожному конкретному будинку. Дізнатися скільки сплачувати саме вам поки що неможливо: нові змінені тарифи і досі не оприлюдені. У прес-службі Полтавського міськвиконкому нашим журналістам пообіцяли опублікувати комунальний прайс не пізніше 5-ти днів після затвердження нових тарифів, тобто до 5 січня. За словами юристів, такий строк очікування не є виправданим: адже документ тільки тоді набирає значення, коли його опублікуюють. А поки офіційної інформації немає, відомо, що тарифи підвищилися від близько 114% до 344%, Тобто мінімальний тариф тепер складатиме приблизно 1,5 грн. за кв. м, максимальний - 4 грн. за метр квадратний. Доцільність та виправданість підвищення цін на комунальні послуги зараз досліджується Антимонопольним комітетом.

/Володимир Оніщенко, голова Полтавського обласного теруправління АМКУ

Ми зараз аналізуємо кожну складову, зараз ми направляємо цілу низку запитів як до управління ЖКГ, як до виконкому, так само до ЖЕКів, щоб вони нам надали всю інформацію, надали всі документи виходячи із яких відбулося таке підняття тарифів на житлово-комунальні послуги./

Наразі перевірка триває, її планують завершити до кінця поточного місяця. Як тільки будуть відомі результати останньої, вони з'являться у випуску «Новин» нашого каналу.

Стрічка новин