У цих медиків – своя статистика

Мова про лікарів станції швидкої медичної допомоги, які у Новорічну ніч лікували переповнені шлунки, замазували синці і заспокоювали серце. Про медичну складову Полтави-новорічної – далі у випуску.

Нагода не відзначати Новий Рік, а працювати, говорять медики станції швидкої допомоги, випадає раз на 5 років - п'ять змін тож і виходять на новорічне чергування один за одним. Зустріли 2012 рік краще, ніж попередні роки, розповідають тутешні лікарі. Чи-то погода сприяла меншій кількості травм на новорічних полтавських вулицях, чи люди почали відповідальніше відноситись до новорічного святкування і менше споживати оковитої, загальна картина викликів по підсумкам ночі з 31 грудня на 1 січня практично не відрізняється від буднів.

/Ірина Нікітіна, старший лікар зміни станції швидкої медичної допомоги

Загалом картина новорічних викликів була спокійніфшою, ніж у попередні роки. Чогось надзвичайного ми не фіксували. Загалом - десь близько 300 викликів за добу. В основному - це скарги на біль у животі через недотримання дієт, переїдання, народ гуляв./

На додачу до них – виклики у стані алкогольного сп'яніння (але такі бувають і щодня) і традиційні хронічні захворювання. Крім цього – і так звані вуличні виклики. Замазувати синців, цього разу медикам довелось менше.

/Ірина Нікітіна, старший лікар зміни станції швидкої медичної допомоги

Хуліганських дій було не більше, ніж у звичайні дні./

Загалом зазначає Ірина Нікітіна, у ці святкові дні працювало по 18 бригад вдень і по 16-ть – вночі.

Крістіна Криженко

Не пройшов Новий рік безтурботно і для працівників Полтавського нарко-диспансера. Для них новорічна ніч та подальші святкові дні проходять досить насичено, адже українці, як відомо, святкувати люблять і зупинитися не завжди вміють. Завідуючий стаціонарним відділенням Полтавського обласного наркологічного диспансеру Сергій Косиченко говорить : найбільше звернень буває якраз після закінчення новорічних свят. За 3 новорічні дні до відділення потрапили 10 чоловік, яких привезла швидка допомога та 3 людини самостійно звернулися за допомогою. Та днів за 10, говорить наркоголог, ця цифра виросте, щонайменше вдвічі.

/Сергій Косиченко, завідуючий стаціонарним відділенням Полтавського обласного наркологічного диспансеру

Великого сплеску наших пацієнтів - не було. Це стандартна ситуація. На свята люди, як говорять, заправляються. А вже потім починають згадувати про сім'ю, дітей, родичів, а зараз воосновному думають про свято./

Також за цей час було проведено 40 експертиз на стан алкогольного сп'яння. Лікар продовжує : люди часто, починаючи гуляти, не думають про наслідки, а коли потрібно повертатися до нормального ритму життя самостійно цього зробити вже не можуть. Внаслідок цього страждають сім'ї та виникають проблеми зі здоров'ям. А процес виведення з так званого «запою» триває довго. Є лише один спосіб позбавитись цього стану, але під силу він далеко не всім.

/Сергій Косиченко, завідуючий стаціонарним відділенням Полтавського обласного наркологічного диспансеру

Не пити - самий простий спосіб. Якби існувала чарівна пігулка, яка б могла вивести людини з такого стану то на світі не було б алкоголіків. А так цей процес є довгим, нудним і важким./

І аби не доводити себе до такого стану нарколог радить завжди пам'ятати про день, який має наступити завтра, аби вже сьогодні розраховувати свої сили і не створювати проблем ні собі, ні оточуючим.

Стрічка новин